Google+ Quickstart zasad beta do „Mutant Chronicles 3rd Edition” | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Quickstart zasad beta do „Mutant Chronicles 3rd Edition”

Jeszcze pięć dni potrwa na Kickstarterze zbiórka na wydanie trzeciej edycji „Mutant Chronicles”. Tymczasem wydawnictwo udostępniło darmowe wprowadzenie do gry, zawierające zasady w wersji beta.

Dzięki osiągnięciu kolejnych celów finansowych zbiórki odblokowano kolejne elementy, które znajdą się w podręczniku głównym, a grupa projektancka poszerzyła się między innymi współtwórców mechaniki do takich gier jak „Star Wars: Edge of the Empire” oraz „Warhammer Fantasy Roleplay 3rd Edition”. Najnowsze zasady w wersji beta do trzeciej edycji „Kronik Mutantów” stworzone zostały właśnie z udziałem takich projektantów jak Jay Little, Jason Marker, John Dunn, Dave Allen czy Clive Oldfield.

Szczegółowe informacje o planowanym podręczniku głównym oraz kolejnych dodatkach znajdziecie na stronie projektu w serwisie Kickstarter.

Darmowe wprowadzenie do nowej edycji „Mutant Chronicles”, zawierające podstawowe zasady, gotowe postacie oraz przygodę dostępne jest w sklepie DriveThruRPG.

Źródło wieści: DriveThruRPG


Dowiedz się więcej:


Kickstarter

Platforma finansowania społecznościowego, za pośrednictwem której twórcy mogą zbierać fundusze na realizację swoich projektów. Dzięki takiemu finansowaniu udało się dotychczas wydać takie gry fabularne jak "Numenera", "Technoir" czy "Deadlands Noir", a także wiele innych gier niezależnych.

Modiphius

Brytyjskie wydawnictwo założone przez Chrisa Bircha, twórcę nominowanych do ENnie Awards settingów "Starblazer Adventures" oraz "Legends of Anglerre". Wydawca między innymi "Achtung! Cthulhu" oraz "Mutant: Year Zero".

Mutant Chronicles

Szwedzka postapokaliptyczna gra fabularna, po raz pierwszy wydana w 1993 roku przez Target Games. Gra, pomimo zapowiedzi, niestety nigdy nie została wydana w Polsce. Polscy gracze mogą za to kojarzyć inne gry osadzone w uniwersum „Mutant Chronicles”, takie jak „Doom Trooper”, „Dark Eden” czy „Warzone”.