Google+ Patroni „Fate Core” fundują minisetting | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Patroni „Fate Core” fundują minisetting

Dzięki funduszom zebranym za pośrednictwem platformy Patreon wydawnictwo Evil Hat Productions oddało w ręce fanów minisetting „Venture City Stories”.

To pierwszy z wielu minisettingów i przygód, które wydawnictwo będzie wydawać dzięki wsparciu fanów na platformie Patreon. Projekt został ogłoszony w styczniu tego roku. Dzięki sukcesywnie zbieranym funduszom wydawnictwo pragnie przez cały rok regularnie dostarczać fanom nowe przygody.

Aby zostać patronem, wystarczy wesprzeć projekt już sumą 4 dolarów. Wspierając projekt sumą ponad 12 dolarów otrzymacie znaczący wpływ na przyszłe produkty, które ukażą się dzięki projektowi, a także dostęp do wczesnych wersji roboczych.

Więcej informacji na stronie Patreon.

„Venture City Stories” to setting oraz przygoda w konwencji superbohaterskiej z elementami cyberpunku. Autorem jest Brian Engard. W liczącym 30 stron podręczniku znajdziecie opisy miejsc, bohaterów niezależnych, przykładowy zarys kampanii, a także nowe pomysły na supermoce.

Podręcznik dostępny jest na DriveThruRPG za darmo w opcji Pay What You Want (zapłać ile chcesz).

Źródło wieści: Google+


Dowiedz się więcej:


Evil Hat Productions

to amerykańskie wydawnictwo zajmujące się grami fabularnymi, współzałożone przez Freda Hicksa. Choć wydawnictwo posiada w swoim dorobku znane i doceniane gry niezależne takie jak Don't Rest Your Head, A Penny for My Thoughts czy Do: Pilgrims of the Flying Temple, to flagowym produktem Evil Hat Productions są mechanika FATE oraz gry na niej oparte: Dresden Files, Spirit of the Century, Diaspora. W 2012 roku wydawnictwo weszło na rynek gier planszowych oraz beletrystyki.

Fate

Uniwersalna mechanika powstała na bazie mechaniki Fudge około 2001 roku, sukcesywnie rozwijana, najpierw jako darmowy projekt, a następnie w ramach wydawnictwa Evil Hat Productions. Kolejne, różne warianty mechaniki Fate posłużyły do stworzenia odnoszących międzynarodowe sukcesy gier takich jak: "Dresden Files", "Spirit of the Century" czy "Diaspora".

Patreon

Założona przez Jacka Conte w maju 2013 roku platforma finansowania społecznościowego dla muzyków, artystów i różnego rodzaju twórców. W przeciwieństwie do popularnych platform crowdfundingowych, takich jak Kickstarter, Patreon przeznaczony jest raczej dla mniejszych, sukcesywnie rozwijanych projektów. Na platformie crowdfundingowej muzyk będzie więc zbierał na wydanie całego albumu, w Patreon natomiast oczekiwał wsparcia za każdy kolejny wypuszczony utwór. Dzięki platformie Patreon fani mogą stale wspierać twórczość ulubionego autora, nie tylko jeden projekt.