Google+ „Dungeonslayers” w wersji polskiej! | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

„Dungeonslayers” w wersji polskiej!

Szymon „Noobirus” Piecha przetłumaczył na język polski i udostępnił za darmo „Dungeonslayers”, niemiecką, staromodną grę fabularną w konwencji fantasy.

Autorem gry jest Christian Kennig. „Dungeonslayers” oprócz tłumaczenia na język polski doczekała się także wersji hiszpańskiej, włoskiej, francuskiej oraz anglojęzycznej. Na język polski została przetłumaczona wersja 3.x gry. Najnowsza, czwarta edycja „Dungeonslayers” została wydana około 3 lata temu i jest też dostępna za darmo po angielsku w wersji PDF.

Witamy w Dungeonslayers – staromodnej grze fabularnej, poświęconej szatkowaniu potworów i plądrowaniu podziemi.

W Dungeonslayers nie chodzi o wyrafinowaną realistyczną mechanikę, ani o pseudointelektualne dramy pełne egoistycznych monologów. Całość została skonstruowana w uproszczony, szczątkowy sposób, by wskrzesić czarujący klimat starych sesji RPG i świetnie nadaje się do nieskomplikowanych historyjek osadzonych w klasycznych światach fantasy, gdzie źli nadal są tymi złymi, potwory są bezwzględnie siekane, perfidne pułapki uderzają w bohaterów w najbardziej makabryczny sposób, a niezwykłe skarby wciąż czekają na nowych właścicieli.

Załóżcie więc swoje wysłużone kolczugi, chwyćcie za miecze i magiczne księgi, rozpalcie pochodnie – niekończące się kazamaty z hordami potworów czekają, by ktoś rzucił im wyzwanie.

Gra korzysta z mechaniki opartej na rzutach kością dwudziestościenną (k20).

Za każdym razem, jeśli nie ma pewności czy postaci wyjdzie jakaś akcja, czy nie, należy rzucić kostką wykonując test. By to zrobić, należy zsumować pasującą do sytuację parę Atrybutu i Zdolności by obliczyć poziom trudności. Jeśli uda się uzyskać kostką dwudziestościenną (k20) wynik równy lub mniejszy poziomowi trudności, to test zostaje zaliczony.

W liczącym 21 stron podręczniku znajdziecie między innymi:

  • zawarte na 10 stronach zasady gry, w tym tworzenie postaci oraz zasady walki,
  • bestiariusz,
  • przykładową przygodę,
  • minidodatek „Kowalstwo”

Podręcznik dostępny jest w wersji PDF – ŚCIĄGNIJ.

Więcej o „Dungeonslayers” oraz dodatkowe anglojęzyczne materiały znajdziecie na stronie gry.

Źródło wieści: Jaskinia Noobirusa


Dowiedz się więcej:


Dungeonslayers

Niemiecka staromodna gra fabularna poświęcona szatkowaniu potworów i plądrowaniu podziemi. Gra korzysta z prostej mechaniki opartej na rzutach kością k20.