Google+ „Atomic Robo” i inne zapowiedzi Evil Hat Productions | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

„Atomic Robo” i inne zapowiedzi Evil Hat Productions

Evil Hat Productions opisało aktualny stan prac nad nowymi produktami wydawnictwa, zapowiedziało nowości i zaprosiło do playtestów „War of Ashes”.

Zapowiadana już od jakiegoś czasu gra fabularna „Atomic Robo, oparta na serii komiksów o tym samym tytule, zostanie wydana na początku czerwca. Gra oparta jest na mechanice Fate Core, a gracze będą mogli się wcielić w takie postacie jak zwariowany naukowiec, superszpieg, awanturnik, nieśmiertelny robot, czy nawet fikcyjna wersja Carla Sagana.

Za grę odpowiedzialni są Mike Olson, Morgan Ellis, Brian Clevinger (twórca komiksu), Jeremy Keller oraz Brian Engard.

Zapowiedziano także o „Dresden Lives”, oparty na grze fabularnej „Dresden Files” system LARP. System przeznaczony będzie dla 5 do 40 graczy i zostanie wydany w różnych formatach, zarówno w druku, jak i w formatach elektronicznych.

Już niedługo gracze powinni też ujrzeć zapowiadany duży dodatek „Paranet Papers” do gry fabularnej „Dresden Files”.

Trwają także prace nad innymi projektami. Zgodnie z zapowiedziami rozpoczęto prace nad grą fabularną „Dresden Files” w wersji na mechanice Fate Accelerated Edition. W trakcie redakcji natomiast znajduje się nowa edycja „Designers & Dragons”, kompendium wiedzy o historii branży gier fabularnych, autorstwa Shannona Appelcline’a.

Ponadto w trakcie testów są:

  • „Do: Fate of the Flying Temple” – adaptacja znanej gry fabularnej na mechanikę Fate Accelerated Edition
  • „Bubblegumshoe” – oparta na mechanice GUMSHOE gra fabularna o nastoletnich detektywach

Natomiast testy gry fabularnej „War of Ashes” osadzonej w świecie gry bitewnej „War of Ashes: Shieldwall” właśnie się rozpoczęły. Gra korzystać będzie z mechaniki Fate Accelerated Edition.

Designers and Dragons Banner

Źródło wieści: Evil Hat Productions


Dowiedz się więcej:


Evil Hat Productions

to amerykańskie wydawnictwo zajmujące się grami fabularnymi, współzałożone przez Freda Hicksa. Choć wydawnictwo posiada w swoim dorobku znane i doceniane gry niezależne takie jak Don't Rest Your Head, A Penny for My Thoughts czy Do: Pilgrims of the Flying Temple, to flagowym produktem Evil Hat Productions są mechanika FATE oraz gry na niej oparte: Dresden Files, Spirit of the Century, Diaspora. W 2012 roku wydawnictwo weszło na rynek gier planszowych oraz beletrystyki.

Fate

Uniwersalna mechanika powstała na bazie mechaniki Fudge około 2001 roku, sukcesywnie rozwijana, najpierw jako darmowy projekt, a następnie w ramach wydawnictwa Evil Hat Productions. Kolejne, różne warianty mechaniki Fate posłużyły do stworzenia odnoszących międzynarodowe sukcesy gier takich jak: "Dresden Files", "Spirit of the Century" czy "Diaspora".

The GUMSHOE

Mechanika autorstwa Robina D. Laws'a przeznaczona do rozgrywania sesji detektywistycznych. Pojawia się w grach fabularnych "The Esoterrorists", "Trail of Cthulhu", "Ashen Stars", "Night’s Black Agents", "Mutant City Blues" i "Fear Itself".