Google+ „Kryształy Czasu” powrócą? Będzie druga edycja? | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

„Kryształy Czasu” powrócą? Będzie druga edycja?

„Kryształy Czasu”, jeden z pierwszych polskich systemów RPG, ma szansę powrócić. Już jutro w Krakowie odbędzie się spotkanie z Arturem Szyndlerem, twórcą gry.

Historia „Kryształów Czasu” sięga początku lat dziewięćdziesiątych. System przeszedł drogę od kilkunastu plików tekstowych, krążących między graczami na dyskietkach, rozdawanych przez autora na konwentach, przez artykuły w magazynie „Magia i Miecz”, aż po lekko zmodyfikowaną wersję wydaną w 1998 roku w formie książkowej przez wydawnictwo MAG.

Jak można przeczytać na stronie fanów, Artur Szyndler zdecydował się ponownie zaprezentować system szerszej publiczności. W ramach projektu ponownej popularyzacji systemu odświeżony został stary podręcznik, trwają też prace nad wydaniem cyklu powieści osadzonych w znanym fanom gry świecie Orchii. Dodatkowo autor pragnie wydać drugą edycję podręcznika do „Kryształów Czasu”.

Na sobotnim Spotkaniu Krakowskich Smoków o godzinie 13:00 odbędzie się prelekcja, podczas której Artur Szyndler po raz pierwszy publicznie przedstawi cały projekt, prezentując wybrane grafiki, opowiadając o powieściach i odpowiadając na pytania fanów. Materiały zaprezentowane na spotkaniu oraz inne informacje zostaną upublicznione na forum miłośników „Kryształów Czasu”.

Spotkanie Krakowskich Smoków odbędzie się w Artetece Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie przy ulicy Rajskiej 12 (wejście od ulicy Szujskiego), na pierwszym piętrze budynku.

W serwisie Facebook utworzone zostało wydarzenie: https://www.facebook.com/events/617803188274493/

Więcej informacji o „Kryształach Czasu” znajdziecie w serwisie poświęconym grze: http://www.krysztalyczasu.pl

O historii gry fabularnej „Kryształy Czasu” przeczytacie w podzielonym na części artykule opublikowanym na łamach serwisu Gadżetomania:

Źródło wieści: krysztalyczasu.pl


Dowiedz się więcej:


Kryształy Czasu

Gra fabularna fantasy, stworzona przez Artura Szyndlera, jeden z pierwszym polskich systemów RPG. Początkowo istniał jako kilkanaście plików tekstowych, krążących między graczami na dyskietkach, rozdawanych przez autora na konwentach. Od 1993 roku „Kryształy Czasu” wydawane były w postaci artykułów na łamach magazynu „Magia i Miecz”. W 1998 roku gra, w lekko zmodyfikowanej wersji, została wydana w formie książkowej przez wydawnictwo Mag. System charakteryzował się dominującą rolą rasy orków w świecie gry, a także rozbudowaną mechaniką opartą na kości K100.