Google+ „Bestie i Barbarzyńcy” i „Adventurers!” na PolakPotrafi.pl | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

„Bestie i Barbarzyńcy” i „Adventurers!” na PolakPotrafi.pl

Ruszyła zbiórka na wydanie polskich edycji settingu „Beasts & Barbarians” oraz minigry fabularnej „Adventurers!”.

Obie gry, autorstwa Umberto Pignatellego, wydane oryginalnie w języku angielskim przez wydawnictwo GRAmel, tygodniami zajmowały topowe miejsca na listach sprzedaży DriveThruRPG oraz RPGNow. Teraz zostaną wydane w języku polskim za sprawą marki Fajne RPG.

„Beasts & Barbarians” to setting magii i miecza na mechanice Savage Worlds, w którym gracze wcielą się w bohaterów rodem z powieści Howarda, Wegnera czy Cooka, i mierząc swe siły z różnej maści monstrami, odkrywając mroczne tajemnice, zdobędą skarby i chwałę. Liczący 220 stron podręcznik zostanie wydany w standardowym dla dodatków do „Savage Worlds” formacie B5, w miękkiej okładce (z opcją zamówienia twardej okładki w ramach zbiórki).

„Adventurers!” to z kolei czterostronicowa minigra nawiązująca do klasycznych, staroszkolnych gier fabularnych. Polskie wydanie zawierać będzie dodatkowe settingi, przygody i inne przydatne materiały. Podręcznik zostanie wydany w formie broszurowej formatu A5, w czerni i bieli, z kolorową okładką. Ostateczna liczba stron zależeć będzie od powodzenia zbiórki.

Zbiórka potrwa 14 dni.

Szczegóły w serwisie PolakPotrafi.pl.

Premiera podręczników, uświetniona obecnością autora, odbędzie się na konwencie Pyrkon (21-23 marca 2014). Poza premierą Umberto Pignatelli poprowadzi sesje w swoje gry (w ramach wsparcia zbiórki), a także weźmie udział w spotkaniach i panelach.

Źródło wieści: Facebook


Dowiedz się więcej:


Adventurers!

Czterostronicowa minigra fabularna autorstwa Umberto Pignatelliego nawiązująca do klasycznych, staroszkolnych gier fabularnych.

Beasts & Barbarians

Setting magii i miecza autorstwa Umberto Pignatelliego wydany na mechanice Savage Worlds. Gracze wcielą się w bohaterów rodem z powieści Howarda, Wegnera czy Cooka, i mierząc swe siły z różnej maści monstrami, odkrywając mroczne tajemnice, zdobędą skarby i chwałę.

Fajne RPG

Marka wydawnicza, założona przez Michała „Puszona” Stachyrę, Piotra „Ramela” Korysia i Jacka „Darkena” Gołebiowskiego, znanych na polskim (i nie tylko) rynku wydawców gier fabularnych.

PolakPotrafi.pl

Polski serwis crowdfundingowy wzorowany na Kickstarterze. Z sukcesem zebrano w nim pieniądze na polską edycję gry fabularnej "Apocalypse World".

Savage Worlds

Popularna mechanika uniwersalna, oparta na kościach K4, K6, K8, K10 i K12, wykorzystująca także zestaw klasycznych kart. Podręcznik z mechaniką w polskiej wersji został wydany nakładem wydawnictwa GRAmel.