Google+ „Wicked Words” – magazyn Johna Wicka | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

„Wicked Words” – magazyn Johna Wicka

John Wick, twórca między innymi „Legendy Pięciu Kręgów”, „7th Sea” oraz „Honoru i Krwi”, przy pomocy platformy crowdfundingowej Patreon zamierza publikować nowy magazyn dla Mistrzów Gry.

John Wick współtworzył już wiele znanych magazynów poświęconych grom fabularnym, takich jak „Shadis Magazine”, „Kobold Quarterly”, a także „Pyramid Magazine”, w którym to pojawiły się znane polskim fanom artykuły z almanachu „Graj Twardo”.

Nowy magazyn nazywać się będzie „Wicked Words”.

W każdym numerze znajdą się rubryki:

  • Play Dirty: GM Advice – seria artykułów o prowadzeniu, podobna do tych opublikowanych w „Pyramid Magazine” oraz almanachu „Graj Twardo”
  • Adventures – bezsystemowe przygody do różnych konwencji
  • „Little Games” – minigry podobne do takich tytułów jak „Cat”, „Discordia” czy „The Shotgun Diares”
  • RPGS: An Oral History – historie z branży gier fabularnych opisywane przez znajomych Johna Wicka
  • Q&A – pytania i odpowiedzi

Ponadto w magazynie pojawią się też najprawdopodobniej teksty innych osób, a także wywiady z twórcami gier i Mistrzami Gry.

Aby zostać patronem magazynu, wystarczy wesprzeć projekt już sumą 2,99 dolarów.

Po udostępnieniu „Wicked Words” wszystkim wspierającym magazyn będzie dostępny dla wszystkich w cenie 3,99 dolarów.

Szczegóły na stronie Patreon.

Źródło wieści: Google+


Dowiedz się więcej:


John Wick

Znany, pod pewnymi względami kontrowersyjny, felietonista, projektant nagradzanych gier takich jak "Legenda Pięciu Kręgów", "7th Sea", "Houses of the Blooded" czy "Blood & Honor", a także autor wydanego w Polsce przez wydawnictwo Portal poradnika dla Mistrzów Gry o tytule "Graj Twardo".

Patreon

Założona przez Jacka Conte w maju 2013 roku platforma finansowania społecznościowego dla muzyków, artystów i różnego rodzaju twórców. W przeciwieństwie do popularnych platform crowdfundingowych, takich jak Kickstarter, Patreon przeznaczony jest raczej dla mniejszych, sukcesywnie rozwijanych projektów. Na platformie crowdfundingowej muzyk będzie więc zbierał na wydanie całego albumu, w Patreon natomiast oczekiwał wsparcia za każdy kolejny wypuszczony utwór. Dzięki platformie Patreon fani mogą stale wspierać twórczość ulubionego autora, nie tylko jeden projekt.

Wicked Words