Google+ Święta dla graczy w 2014 | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Święta dla graczy w 2014

Znamy daty świąt poświęconych grom na rok 2014, w tym International TableTop Day, GM’s Day, New Game Day oraz Free RPG Day.

Drugiego lutego odbędzie się Dzień Nowej Gry (New Game Day). To nowa, zapoczątkowana przez Gnome Stew i wydawnictwo Engine Publishing inicjatywa, która stawia sobie za cel zachęcenie graczy na całym świecie do zagrania w nowe gry fabularne i planszowe. Wydawnictwo Engine Publishing oferuje elektroniczne wydania swych publikacji jako nagrody w konkursach i inicjatywach związanych z tym dniem. Więcej informacji znajdziecie na stronie inicjatywy.

Trzeciego marca rozpocznie się pierwszy Tydzień Publicznego Czytania RPG (Read An RPG Book in Public Week) stworzony przez serwis The Escapist. Tym samym pomysłodawcy liczą na zainteresowanie grami fabularnymi osób wcześniej nie związanych z tym hobby. Kolejne tegoroczne edycje tego tygodnia graczy rozpoczną się 21 lipca i 29 września. Serwis zachęca do przesyłania zdjęć oraz ciekawych historii związanych z inicjatywą na adres e-mail.

Czwartego marca odbędzie się po raz kolejny Dzień Mistrza Gry (GM’s Day). W związku z tym świętem w sklepie DriveThruRPG będą trwać wyprzedaże aż do 8 marca. Listę obniżek będzie można znaleźć w tym miejscu w okolicach 3 marca.

Piątego kwietnia odbędzie się Międzynarodowy Dzień Gier Bez Prądu (International TableTop Day) prowadzony przez Geek & Sundry, nagradzany kanał w serwisie Youtube poświęcony między innymi grom. Twórcy zachęcają do rozegrania w ten dzień kilku godzin w gry fabularne, planszowe lub bitewne w każdy zdatnym do tego miejscu. Można także namówić lokalny sklep lub bibliotekę, a nawet miejsce pracy do organizacji jakiegoś wydarzenia związanego z tą tematyką i zgłosić to wydarzenie poprzez stronę inicjatywy.

Piąta edycja Dnia Darmowych Gier Fabularnych (Free RPG Day) odbędzie się 21 czerwca. Polska edycja jak co roku jest koordynowana przez blog Gry Fabularne. W trakcie inicjatywy wydawcy, twórcy, blogerzy i fani udostępniają za darmo materiały do gier fabularnych, a nawet całe gry. Angielską edycję inicjatywy znajdziecie tutaj.

Źródło wieści: Informacja własna


Dowiedz się więcej:


DDGF

To skrót Dnia Darmowych Gier Fabularnych, polskiej edycji corocznej akcji. W jej trakcie fani i wydawcy za darmo udostępniają materiały do gier fabularnych, jak i same gry.

GM's Day

Coroczna inicjatywa w czasie, której w sklepie DriveThruRPG trwają wyprzedaże gier fabularnych.

International TableTop Day

Prowadzona przez kanał Geek & Sundry inicjatywa mająca promować gry fabularne, planszowe, bitewne i karciane. W roku 2014 przypadła na dzień 5 kwietnia.