Google+ Polska wersja „S/Lay w/Me” na PolakPotrafi.pl | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Polska wersja „S/Lay w/Me” na PolakPotrafi.pl

Ruszyła zbiórka pieniędzy na wydanie polskiej wersji gry fabularnej Rona Edwardsa „S/Lay w/Me”.

„S/Lay w/Me” to fantasmagoryczna gra fabularna dla dwóch osób. To gra, w której Bohater dąży do celu, a Potwór i Kochanek chcą, by ten cel porzucił: Potwór chce ją zabić, Kochanek chce, żeby Bohater z nim został.

Autor, Ron Edwards to twórca teorii GNS i czołowa postać ruchu Indie RPG, autor między innymi takich gier jak „Sorcerer” czy „Trollbabe”.

„S/Lay w/Me” porusza problem braku nagości w grach, swoistej autocenzury graczy i wydawców gier fabularnych, zwłaszcza w latach osiemdziesiątych. Więcej o genezie wydania gry znajdziecie na blogu Darken.pl, gdzie w pięciu częściach opublikowano tłumaczenie artykułu „Naked went the Gamer”.

Podręcznik to zawierająca kompletne zasady gry oraz 10 nowych, czarno-białych ilustracji (autorstwa Marcina Kwaśnego) broszura formatu a5, mieszcząca się na około 30 stronach.

Za polskie wydanie gry odpowiadają Jacek Gołębiowski, Adrian Sprysak (skład), Dawid Dorynek (tłumacz) oraz Aleksandra Sontowska (redaktorka).

Wersję elektroniczną (PDF) podręcznika otrzymacie już przy wsparciu wysokości 10 złotych.

Zbiórka potrwa do 12 lutego. Więcej informacji znajdziecie na stronie zbiórki w serwisie PolakPotrafi.pl.

Źródło wieści: informacja prasowa


Dowiedz się więcej:


Gindie

Polskie wydawnictwo założone przez Jacka Gołębiowskiego, odpowiedzialne między innymi za polskie wydanie "The Shadows of Yesterday" oraz "Dogs in the Vineyard", a także fabularnych gier karcianych takich jak "Przetrwaliście zagładę" czy "Opowieści z karczmy".

PolakPotrafi.pl

Polski serwis crowdfundingowy wzorowany na Kickstarterze. Z sukcesem zebrano w nim pieniądze na polską edycję gry fabularnej "Apocalypse World".

S/Lay w/Me

Fantasmagoryczna gra fabularna dla dwóch osób, autorstwa Rona Edwardsa, jednego z czołowych działaczy nurtu indie RPG. To gra, w której Bohater dąży do celu, a Potwór i Kochanek chcą, by ten cel porzucił: Potwór chce ją zabić, Kochanek chce, żeby Bohater z nim został.