Google+ „Mutant Chronicles RPG” na Kickstarterze | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

„Mutant Chronicles RPG” na Kickstarterze

W serwisie Kickstarter ruszyła zbiórka na wydanie trzeciej edycji gry fabularnej „Mutant Chronicles”.

„Mutant Chronicles” to szwedzka postapokaliptyczna gra fabularna, po raz pierwszy wydana w 1993 roku przez Target Games. Gra, pomimo zapowiedzi, niestety nigdy nie została wydana w Polsce. Polscy gracze mogą za to kojarzyć inne gry osadzone w uniwersum „Mutant Chronicles”, takie jak „Doom Trooper”, „Dark Eden” czy „Warzone”.

Za zbiórkę na trzecią edycję gry odpowiedzialne jest wydawnictwo Modiphius, twórcy między innymi nagradzanej gry fabularnej „Achtung! Chtulhu”, której projekt na Kickstarterze zebrał w kwietniu zeszłego roku ponad 177 tysięcy funtów.

Nowa edycja gry korzystać będzie z opartej na kości k20 mechaniki Destiny, stworzonej na bazie mechaniki drugiej edycji „Mutant Chronicles”.

Pieniądze ze zbiórki zostaną przede wszystkim przeznaczone na wydanie pierwszego podręcznika z serii – „Dark Symmetry”, osadzonego w czasach pierwszego ataku Mrocznego Legionu. Przy przekroczeniu kolejnych celów finansowych wydawnictwo wyda także inne podręczniki settingowe. Przy większym wsparciu planowane jest także wydanie podręczników konwertujących „Mutant Chronicles” na popularne mechaniki uniwersalne (Fate, Savage Worlds, d20).

Szczegóły w serwisie Kickstarter, na stronie wydawnictwa lub w wywiadzie na blogu Moonshriek.

Źródło wieści: Google+


Dowiedz się więcej:


Modiphius

Brytyjskie wydawnictwo założone przez Chrisa Bircha, twórcę nominowanych do ENnie Awards settingów "Starblazer Adventures" oraz "Legends of Anglerre". Wydawca między innymi "Achtung! Cthulhu" oraz "Mutant: Year Zero".

Mutant Chronicles

Szwedzka postapokaliptyczna gra fabularna, po raz pierwszy wydana w 1993 roku przez Target Games. Gra, pomimo zapowiedzi, niestety nigdy nie została wydana w Polsce. Polscy gracze mogą za to kojarzyć inne gry osadzone w uniwersum „Mutant Chronicles”, takie jak „Doom Trooper”, „Dark Eden” czy „Warzone”.