Google+ Znamy datę premiery „D&D Next” | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Znamy datę premiery „D&D Next”

Wydawnictwo Wizards of the Coast w oficjalnym komunikacie ujawniło przybliżoną datę premiery nowej edycji gry fabularnej „Dungeons & Dragons”.

Premiera nowej edycji „Dungeons & Dragons” nastąpi latem 2014 roku.

Nowa odsłona gry została po raz pierwszy zapowiedziana na początku 2012 roku. W maju tego samego roku ruszyły otwarte playtesty nowych zasad. Jak można przeczytać w komunikacie, w testach wzięło udział ponad 175 tysięcy osób. To o ponad 100 tysięcy więcej niż wzięło udział w playtestach gry fabularnej „Pathfinder”.

Ostatnia paczka z materiałami testowymi nowych zasad D&D została udostępniona we wrześniu tego roku. Materiały te nie będą już udostępniane na stronie wydawnictwa. Znajdą się natomiast w przygodach, które ukazywać się będą w ramach akcji D&D Encounters.

Oficjalna nazwa nowej edycji gry nie została jeszcze ujawniona.

Źródło wieści: Google+


Dowiedz się więcej:


Dungeons & Dragons

Prekursorska gra autorstwa Gary'ego Gygaxa i Dave'a Arnesona, po raz pierwszy opublikowana w 1974 roku (tzw. OD&D), kontynuowana przez wersje "Basic" (1977-1996) i "Advanced" (1977-1999), a od kilkunastu lat - tzw. "d20" (D&D 3e, 4e oraz najnowsze 5e, a także nieoficjalnie m.in. "Pathfinder RPG"). Postaci w grze opisywane są za pomocą sześciu współczynników (m.in. Siła, Inteligencja i Charyzma) oraz klasy i poziomu doświadczenia. W Polsce ukazały się: "Advanced Dungeons & Dragons 2e" (TM-Semic 1995-1996) oraz "Dungeons & Dragons 3e", "D&D wer. 3.5" i "Dungeons & Dragons 4e" (ISA 2002-2011).

Wizards of the Coast

Amerykańskie wydawnictwo growe znane z gry karcianej "Magic: the Gathering". Po zakupieniu wydawnictwa TSR wydaje gry spod znaku "Dungeons & Dragons". Obecnie część korporacji Hasbro.