Google+ RPG Superstar 2014 | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

RPG Superstar 2014

Rozpoczęła się kolejna edycja konkursu RPG Superstar, organizowanego przez wydawnictwo Paizo Publishing.

RPG Superstar to jeden z największych konkursów twórców gier, a w tym roku odbywa się już siódma edycja. Nieznani twórcy gier będą mieli okazję zabłysnąć w kilku sprawdzających kompetencje rundach. Prace będą oceniane przez społeczność „Pathfindera” oraz weteranów branży.

W tym roku w składzie sędziowskim znaleźli się: Peter Adkison, Rich Baker, Judy Bauer, John Compton, Liz Courts, Adam Daigle, Crystal Frasier, Lee Hammock, James Jacobs, Rob Lazzaretti, Frank Mentzer, Russ Morrissey, Patrick Renie oraz Amber Scott.

Zwycięska przygoda zostanie oficjalnie opublikowana jako liczący 64 strony podręcznik w pełnym kolorze, w miękkiej oprawie, kompatybilny z systemem „Pathfinder” oraz jakąkolwiek grą na licencji OGL. Osoby z miejsc 2-4 mogą liczyć na profesjonalne kontrakty w wydawnictwie Paizo.

W poprzedniej edycji konkursu oddano ponad pół miliona głosów, w rezultacie czego zwycięzcą został Steven Helt. Jego finałowa przygoda „Tears at Bitter Manor” zostanie wydana w styczniu 2014 roku.

Pierwszą rundę konkursu, tak jak w zeszłym roku, otwiera konkurencja tworzenia magicznych przedmiotów (Wondrous Items).

Zwycięzca RPG Superstar zostanie ogłoszony 1 kwietnia 2014 roku.

Szczegóły na stronie konkursu.

Źródło wieści: informacja prasowa


Dowiedz się więcej:


Paizo

Założone w 2002 roku amerykańskie wydawnictwo specjalizujące się w produktach do gier na mechanice d20. Początkowo, do roku 2007 wydawało magazyny "Dungeon" oraz "Dragon" przeznaczone dla fanów "Dungeons & Dragons". Obecnie wydawca gry fabularnej "Pathfinder" oraz jedno z największych wydawnictw na rynku.

RPG Superstar

Jeden z największych, cyklicznych konkursów twórców gier. Co roku, w kilku sprawdzających różne kompetencje rundach, społeczność Paizo oraz wybrani sędziowie oceniają twórców, a zwycięzca może liczyć na oficjalną publikację swojej pracy przez wydawnictwo.