Google+ Konkurs „Dungeons & Dreamers” | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Konkurs „Dungeons & Dreamers”

W 2014 pojawi się drugie poprawione wydanie książki „Dungeons & Dreamers: A story of how computer games created a global community”, która ma na celu prześledzenie rozwoju gier komputerowych od czasów Gygaxa aż po dziś.

Z tej okazji na oficjalnej stronie „Dungeons&Dreamers” ogłoszono konkurs, w którym do wygrania jest podpisany egzemplarz książki oraz książka w formacie EPUB, kiedy pojawi się już na rynku.

Żeby wziąć udział w konkursie, należy podzielić się jakąś historią związaną z grą „Dungeons & Dragons”.

Dokładne zasady można znaleźć na stronie.

Źródło wieści: Dungeons & Dreamers


Dowiedz się więcej:


Dungeons & Dragons

Prekursorska gra autorstwa Gary'ego Gygaxa i Dave'a Arnesona, po raz pierwszy opublikowana w 1974 roku (tzw. OD&D), kontynuowana przez wersje "Basic" (1977-1996) i "Advanced" (1977-1999), a od kilkunastu lat - tzw. "d20" (D&D 3e, 4e oraz najnowsze 5e, a także nieoficjalnie m.in. "Pathfinder RPG"). Postaci w grze opisywane są za pomocą sześciu współczynników (m.in. Siła, Inteligencja i Charyzma) oraz klasy i poziomu doświadczenia. W Polsce ukazały się: "Advanced Dungeons & Dragons 2e" (TM-Semic 1995-1996) oraz "Dungeons & Dragons 3e", "D&D wer. 3.5" i "Dungeons & Dragons 4e" (ISA 2002-2011).