Google+ Green Ronin Publishing wyda nową wersję „Advanced Bestiary” | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Green Ronin Publishing wyda nową wersję „Advanced Bestiary”

Dzięki udanej zbiórce w serwisie Kickstarter wydawnictwo Green Ronin Publishing wyda nową, przeznaczoną do gry fabularnej „Pathfinder” wersję bestiariusza „Advanced Bestiary”.

Poprzednia wersja została wydana w 2005 roku i przeznaczona była do gier na mechanice d20. Podręcznik cieszył się dużą popularnością i fani od lat namawiali wydawnictwo na wydanie wersji na mechanikę „Pathfindera”.

„Advanced Bestiary” to zbiór ponad stu szablonów potworów, które można łączyć z innymi szablonami lub gotowymi potworami, by stworzyć jeszcze ciekawszego przeciwnika postaci graczy.

Dzięki osiągnięciu kolejnych celów finansowych (stretch goals) i zebraniu ponad 50 tysięcy dolarów podręcznik zostanie wydany w pełnym kolorze, z nowymi ilustracjami i będzie liczył prawie 300 stron.

Premiera planowana jest na maj 2014 roku.

Więcej informacji znajdziecie w serwisie Kickstarter.

Źródło wieści: Green Ronin Publishing


Dowiedz się więcej:


Green Ronin Publishing

Wielokrotnie nagradzane amerykańskie wydawnictwo założone w 2000 roku przez Chrisa Pramasa, współtwórcę "Warhammera". Do najbardziej znanych linii wydawniczych Green Ronin Publishing należą "Mutants & Masterminds", "Dragon Age" oraz "A Song of Ice and Fire Roleplaying".

Kickstarter

Platforma finansowania społecznościowego, za pośrednictwem której twórcy mogą zbierać fundusze na realizację swoich projektów. Dzięki takiemu finansowaniu udało się dotychczas wydać takie gry fabularne jak "Numenera", "Technoir" czy "Deadlands Noir", a także wiele innych gier niezależnych.

Pathfinder

Wydana w 2009 roku przez Paizo Publishing gra fabularna w konwencji fantasy, nagrodzona między innymi złotym medalem ENnie Awards. Gra korzysta ze zmodyfikowanej mechaniki d20, znanej z trzeciej edycji gry fabularnej "Dungeons & Dragons". W otwartych betatestach "Pathfindera" wzięło udział ponad 50 tysięcy graczy.