Google+ Galmadrin nie wyda polskiej edycji „Eclipse Phase” | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Galmadrin nie wyda polskiej edycji „Eclipse Phase”

Wydawnictwo Galmadrin poinformowało na swoim profilu w serwisie Facebook, że wycofuje się z wydania gry fabularnej „Eclipse Phase” w Polsce.

Jak można przeczytać w oświadczeniu, gra nie zostanie wydana z powodów ekonomicznych oraz reorganizacyjnych.

Z powodów ekonomicznych oraz reorganizacyjnych jesteśmy zmuszeni do wycofania się z wydania gry fabularnej Eclipse Phase w Polsce. Wierzymy że ciężka praca osób które brały aktywny udział w tłumaczeniu nie zostanie zmarnowana i EP po polsku się ukaże, czy to w formie fanowskiej czy też za pośrednictwem innego wydawcy. Tym samym informujemy że zwolniliśmy licencję komercyjną na ten produkt.

Wydawnictwo zamierza skupić się teraz na wydaniu polskiej wersji gry fabularnej „Ars Magica”.

Źródło wieści: Facebook


Dowiedz się więcej:


Ars Magica

Gra fabularna Magii i Mitów. Akcja gry toczy się w Mitycznej Europie, wyidealizowanej wersji średniowiecznej Europy z początku XIII wieku. Gracze wcielają się w potężnych magów (zwanych z łaciny magi) będących członkami Zakonu Hermesa lub w ich przyjaciół i pomocników.

Eclipse Phase

Gra fabularna science-fiction postapokaliptycznego transhumanizmu, konspiracji i horroru. Gracze wcielają się w agentów tajnej, niezależnej sieci bezpieczeństwa zwanej Firewall, której zadaniem jest przeciwdziałanie zagrożeniom ostatecznym – takim, które zagrażają istnieniu transludzkości: od wojen biologicznych, przez samoreplikujące się chmary nanorobotów, konflikty nuklearne, terrorystów z bronią masowego rażenia, ataki komputerowe, SI poza kontrolą, kontakty z kosmitami, czy cokolwiek co doprowadziłoby już zdziesiątkowaną transludzkość do zagłady. Gra korzysta z mechaniki opartej na rzutach procentowych.

Galmadrin

Założone w 2011 roku przez Dawida "Rathora" Pawlicę gliwickie wydawnictwo gier, odpowiedzialne między innymi za polskie wydania szóstej edycji gry fabularnej "Zew Cthulhu" oraz gry karcianej "Nightfall".