Google+ Fragmenty nowej edycji „Designers & Dragons” | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Fragmenty nowej edycji „Designers & Dragons”

Evil Hat Productions udostępniło obszerne fragmenty pierwszego tomu nowej edycji „Designers & Dragons”, czyli kompendium wiedzy o historii branży RPG.

Autorem książki jest Shannon Appelcline. Poprzednia edycja została wydana w jednym tomie w październiku 2011 roku przez Mongoose Publishing. Nowa, poprawiona i rozszerzona wersja zostanie wydana w czterech tomach przez Evil Hat Productions.

Na stronie wydawnictwa udostępniono liczący ponad 120 stron plik PDF z fragmentami pierwszego tomu, obejmującego historię wydawnictw gier fabularnych w latach 70-79, między innymi TSR, Games Workshop, Metagaming Concepts, Fantasy Games Unlimited czy Chaosium.

Premiera książki została przesunięta na połowę 2014 roku.

Źródło wieści: Google+


Dowiedz się więcej:


Designers & Dragons

to pełne kompendium wiedzy o historii ponad 60 wydawnictw i ich linii wydawniczych począwszy od roku 1974 aż do dnia dzisiejszego. Informacje zebrano z setek wywiadów, artykułów, które pojawiały się w ciągu wielu lat.

Evil Hat Productions

to amerykańskie wydawnictwo zajmujące się grami fabularnymi, współzałożone przez Freda Hicksa. Choć wydawnictwo posiada w swoim dorobku znane i doceniane gry niezależne takie jak Don't Rest Your Head, A Penny for My Thoughts czy Do: Pilgrims of the Flying Temple, to flagowym produktem Evil Hat Productions są mechanika FATE oraz gry na niej oparte: Dresden Files, Spirit of the Century, Diaspora. W 2012 roku wydawnictwo weszło na rynek gier planszowych oraz beletrystyki.