Google+ FASA Games traci licencję „Blue Planet” | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

FASA Games traci licencję „Blue Planet”

Wydawnictwo Biohazard Games postanowiło nie przedłużać FASA Games licencji na wydawanie podręczników z linii gry fabularnej science fiction „Blue Planet”.

Licencję tą FASA Games przejęła od nieistniejącego już wydawnictwa RedBrick LLC, które to zakupiło ją od Biohazard Games w 2008 roku. W zeszłym roku FASA Games wydała podręczniki Mistrza Gry oraz Gracza poprawionej edycji gry („Blue Planet Revised Edition”).

Zarówno te podręczniki, jak i wszystkie pozostałe z linii „Blue Planet” będą dostępne w wersji elektronicznej na DriveThruRPG (lub RPGNow) jedynie do 31 grudnia tego roku. Podręczniki w druku będą dostępne w sklepie wydawnictwa do wyczerpania zapasów.

Źródło wieści: FASA Games


Dowiedz się więcej:


Blue Planet

to setting hard science fiction osadzony na planecie Posejdon, gdzie ziemscy koloniści muszą walczyć o przetrwanie. Gra eksploruje tematy ekologii, transhumanizmu i korporacjonizmu w oparciu o autorską mechanikę Synergy używającej kości K10. Gra pierwotnie została wydana w roku 1997 przez Biohazard Games. Kolejne edycje wydało Fantasy Flight Games, RedBrick LLC i FASA Games. Setting ukazał się także na mechanice GURPS.

FASA