Google+ Fajne RPG – oficjalne otwarcie i plany wydawnicze | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Fajne RPG – oficjalne otwarcie i plany wydawnicze

Fajne RPG to nowa marka wydawnicza, założona przez Michała „Puszona” Stachyrę, Jacka „Darkena” Gołebiowskiego i Piotra „Ramela” Korysia, znanych na polskim (i nie tylko) rynku wydawców gier fabularnych.

Wspólnie z pozostałymi współpracownikami zamierzają tworzyć i wydawać dobre gry fabularne. W ramach marki Fajne RPG ukazywać się będą produkty wydawnictw Kuźnia Gier, GRAmel oraz Gindie, między innymi linie wydawnicze „Wolsung: Magia Wieku Pary”, „Savage Worlds” czy „Opowieści z…”, a w przyszłości i inne, w tym produkty autorskie.

Jeszcze w tym roku można się spodziewać wydania dwóch nowych podręczników z linii „Savage Worlds”:

  • „Savage Worlds Superbohaterowie” – nowa, odświeżona wersja „Almanachu Superbohaterów”, dodatku do „Savage Worlds” o graniu superbohaterami.
  • „Dzień Sądu” (Judgment Day) – dodatek i zarazem minisetting do „Savage Worlds”, traktujący o Inkwizytorach polujących na stwory ciemności.

Na początek przyszłego roku planowane jest wydanie „Kalejdoskopu” (fabularna gra karciana wydawnictwa Gindie) oraz kolejnych rozszerzeń gry „Opowieści z Karczmy”.

Podczas konwentu Pyrkon natomiast odbędą się premiery aż czterech nowości:

  • „Bestie i Barbarzyńcy” – czyli polskie wydanie „Beasts&Barbarians”, settingu do Savage Worlds.
  • „Opowieści z Pustkowi” – nowa gra z serii Opowieści z…, tym razem o historiach z groźnych, postapokaliptycznych bezdroży.
  • „Adventurers!” – mieszcząca się na 4 stronach gra, w polskim wydaniu wzbogacona o szereg materiałów, w tym settingi, przygody i opcjonalne zasady.
  • „Wolsung: Wielka Wojna” – dodatek opisujący jedno z najważniejszych wydarzeń historii świata „Wolsunga” – tytułową Wielką Wojnę.

Pod koniec roku 2014 planowane jest wydanie zapowiadanej już od jakiegoś czasu gry „Szare Szeregi” („Grey Ranks”), a także kolejnego suplementu z linii „Savage Worlds”, almanachu o graniu w konwencji horror i nowego, osadzonego w kosmosie settingu „Wolsunga”.

Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie marki Fajne RPG, a także w wywiadzie na blogu Daniela „karpia” Karpińskiego.

Źródło wieści: informacja prasowa


Dowiedz się więcej:


Adventurers!

Czterostronicowa minigra fabularna autorstwa Umberto Pignatelliego nawiązująca do klasycznych, staroszkolnych gier fabularnych.

Fajne RPG

Marka wydawnicza, założona przez Michała „Puszona” Stachyrę, Piotra „Ramela” Korysia i Jacka „Darkena” Gołebiowskiego, znanych na polskim (i nie tylko) rynku wydawców gier fabularnych.

Gindie

Polskie wydawnictwo założone przez Jacka Gołębiowskiego, odpowiedzialne między innymi za polskie wydanie "The Shadows of Yesterday" oraz "Dogs in the Vineyard", a także fabularnych gier karcianych takich jak "Przetrwaliście zagładę" czy "Opowieści z karczmy".

GRAmel

Polskie wydawnictwo założone przez Piotra "Ramela" Korysia. Wydało w Polsce podręczniki do systemu "Savage Worlds" oraz kilka settingów takich jak "Nemezis", "Evernight: Noc Bohaterów" czy "Deadlands: Reloaded". Na Zachodzie wydało m.in. setting "Beasts & Barbarians".

Kuźnia Gier

Założone w 2004 roku krakowskie wydawnictwo specjalizujące się w grach karcianych, planszowych i RPG. Wydawca gier fabularnych "Wolsung: Magia Wieku Pary" i "The Shadow of Yesterday", a także dystrybutor polskiej wersji "Savage Worlds".

Savage Worlds

Popularna mechanika uniwersalna, oparta na kościach K4, K6, K8, K10 i K12, wykorzystująca także zestaw klasycznych kart. Podręcznik z mechaniką w polskiej wersji został wydany nakładem wydawnictwa GRAmel.

Wolsung

to gra fabularna, napisana w konwencji, nazwanej przez twórców magicznym steampunkiem – czyli fantasy przeniesione w epokę wiktoriańską i czasy rewolucji przemysłowej. Wolsung to nadzwyczajni bohaterowie, niepowtarzalny klimat i barwny świat pełen pomysłów na niezwykłe przygody. System oparty jest na własnej mechanice, stawiającej na szybką i spektakularną akcję, duże możliwości taktyczne i unikalne postaci graczy.