Google+ „Pathfinder Adventure Card Game: Skull & Shackles” zapowiedziany | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

„Pathfinder Adventure Card Game: Skull & Shackles” zapowiedziany

Wydawnictwo Paizo zapowiedziało wydanie „Pathfinder Adventure Card Game: Skull & Shackles”, nowego zestawu podstawowego do gry karcianej opartej na popularnej grze fabularnej „Pathfinder”.

Gra przeznaczona jest dla 1-4 graczy. Pierwszy zestaw „Pathfinder Adventure Card Game: Rise of the Runelords Base Set” został wydany w sierpniu tego roku i oparty był na scenariuszu „Rise of the Runelords”.

Nowy zestaw będzie adaptować piracką kampanię „Skull & Shackles” z cyklu Adventure Path.

W zestawie znajdziecie:

  • około 500 pięknie ilustrowanych kart
  • 7 klas postaci, w tym 4 całkiem nowe (Gunslinger, Magus, Oracle, Swashbuckler)
  • przygodę „The Wormwood Mutiny” rozpoczynającą kampanię „Skull & Shackles”
  • zestaw 5 kości

Kolejne części kampanii będą wydawane co miesiąc jako dodatkowe zestawy.

Zestaw podstawowy „Pathfinder Adventure Card Game: Skull & Shackles” można zamówić w przedsprzedaży w sklepie wydawnictwa w cenie 59,99 dolarów.

Przewidywana data premiery to sierpień 2014 roku.

Źródło wieści: informacja prasowa


Dowiedz się więcej:


Paizo

Założone w 2002 roku amerykańskie wydawnictwo specjalizujące się w produktach do gier na mechanice d20. Początkowo, do roku 2007 wydawało magazyny "Dungeon" oraz "Dragon" przeznaczone dla fanów "Dungeons & Dragons". Obecnie wydawca gry fabularnej "Pathfinder" oraz jedno z największych wydawnictw na rynku.

Pathfinder

Wydana w 2009 roku przez Paizo Publishing gra fabularna w konwencji fantasy, nagrodzona między innymi złotym medalem ENnie Awards. Gra korzysta ze zmodyfikowanej mechaniki d20, znanej z trzeciej edycji gry fabularnej "Dungeons & Dragons". W otwartych betatestach "Pathfindera" wzięło udział ponad 50 tysięcy graczy.