Google+ Nowe eksperymentalne gry Joe Mcdaldno dzięki Patreon | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Nowe eksperymentalne gry Joe Mcdaldno dzięki Patreon

Joe Mcdaldno, twórca nagrodzonej Indie RPG Award gry fabularnej „Monsterhearts”, koordynator konkursu Game Chef, zbiera w serwisie Patreon fundusze na stworzenie nowych, eksperymentalnych gier.

Patreon jest platformą fundingową dla muzyków, artystów i różnego rodzaju twórców, dzięki której fani mogą sukcesywnie wspierać twórczość ulubionego autora.

Dzięki zebranym za pośrednictwem Patreon pieniądzom Joe Mcdaldno zamierza stworzyć nowe eksperymentalne gry lub modyfikacje (hacki) istniejących gier, które potem zostaną udostępnione za darmo.

Aby zostać patronem twórcy, wystarczy wesprzeć projekt już 1 dolarem.

Przy wsparciu powyżej 25 dolarów Joe Mcdaldno zadedykuje grę wspierającemu.

Szczegóły na stronie Patreon.

Źródło wieści: Google+


Dowiedz się więcej:


Game Chef

Prestiżowy, doroczny konkurs na najlepszą grę fabularną napisaną w 9 dni. Konkurs ma już ponad 10-letnią tradycję. Tak jak w polskim odpowiedniku – Nibykonkursie – w określonym czasie należy napisać szkic gry fabularnej zgodnej z tematem przewodnim i wykorzystującej konkretne hasła. W poprzednich edycjach konkursu powstawały pomysły na takie gry jak "Polaris", "The Shab-al-Hiri Roach", "A Penny for My Thoughts" oraz "Durance".

Patreon

Założona przez Jacka Conte w maju 2013 roku platforma finansowania społecznościowego dla muzyków, artystów i różnego rodzaju twórców. W przeciwieństwie do popularnych platform crowdfundingowych, takich jak Kickstarter, Patreon przeznaczony jest raczej dla mniejszych, sukcesywnie rozwijanych projektów. Na platformie crowdfundingowej muzyk będzie więc zbierał na wydanie całego albumu, w Patreon natomiast oczekiwał wsparcia za każdy kolejny wypuszczony utwór. Dzięki platformie Patreon fani mogą stale wspierać twórczość ulubionego autora, nie tylko jeden projekt.