Google+ Kompletne „Swords & Wizardry” za darmo | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Kompletne „Swords & Wizardry” za darmo

Kompletna edycja „Swords & Wizardry”, gry fabularnej wzorowanej na oryginalnej wersji „Dungeons & Dragons”, jest dostępna za darmo w formacie PDF.

„Swords & Wizardry” powstało w 2008 roku na fali ruchu OSR (Old School Renaissance). Gra autorstwa Matthew Fincha, będąca retro-klonem oryginalnej, zaprojektowanej w 1974 roku przez Gary’ego Gygaxa oraz Dave’a Arnesona wersji „Dungeons & Dragons”, osiągnęła znaczną popularność wśród graczy i rok później zdobyła srebro w plebiscycie ENnie Awards (2009).

„Swords & Wizardry” w wersji Whitebox został także przetłumaczony i udostępniony w języku polskim w formie PDF.

Teraz, jak można przeczytać na blogu Tenkar’s Tavern, Matthew Finch, dzięki udanej zbiórce w serwisie Kickstarter na kampanię „The Lost Lands: Sword of Air”, udostępnił grę za darmo.

Matt Finch Announcement

Podręcznik w formacie PDF, dzięki uprzejmości Erika Tenkara możecie ściągnąć bezpośrednio z serwisu Dropbox.

Źródło wieści: Google+


Dowiedz się więcej:


Dungeons & Dragons

Prekursorska gra autorstwa Gary'ego Gygaxa i Dave'a Arnesona, po raz pierwszy opublikowana w 1974 roku (tzw. OD&D), kontynuowana przez wersje "Basic" (1977-1996) i "Advanced" (1977-1999), a od kilkunastu lat - tzw. "d20" (D&D 3e, 4e oraz najnowsze 5e, a także nieoficjalnie m.in. "Pathfinder RPG"). Postaci w grze opisywane są za pomocą sześciu współczynników (m.in. Siła, Inteligencja i Charyzma) oraz klasy i poziomu doświadczenia. W Polsce ukazały się: "Advanced Dungeons & Dragons 2e" (TM-Semic 1995-1996) oraz "Dungeons & Dragons 3e", "D&D wer. 3.5" i "Dungeons & Dragons 4e" (ISA 2002-2011).

Swords & Wizardry