Google+ „Firefly RPG” dostępny w przedsprzedaży | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

„Firefly RPG” dostępny w przedsprzedaży

Oparta na kultowym serialu „Firefly” gra fabularna „Firefly Role-Playing Game” od wydawnictwa Margaret Weis Productions jest dostępna w przedsprzedaży.

W przeciwieństwie do wydanej w 2005 roku „Serenity Roleplaying Game”, nowa wersja gry oparta jest na udzielonej przez Twentieth Century Fox licencji całego serialu „Firefly”.

„Firefly Role-Playing Game” wykorzystuje mechanikę Cortex Plus, znaną między innymi z takich gier jak „Leverage” czy „Marvel Heroic Roleplaying” – zwycięzcy ENnie Award 2012 w kategorii Best Rules (Najlepsze Zasady).

Nad grą pracowali tacy autorzy jak Eloy Lasanta (Third Eye Games), Brendan Conway, Tony Lee, Andrew Peregrine, Rob Wieland czy Monica Valentinelli.

Liczący 360 stron podręcznik główny w twardej oprawie można zamówić w przedsprzedaży w sklepie wydawnictwa w cenie 49,99 dolarów. Przewidywana data premiery to luty 2014 roku.

W sklepie DriveThruRPG dostępne są w formacie PDF statystyki całej załogi Serenity (2,99 dolarów) oraz przygody z serii Echoes of War:

Więcej informacji o systemie i mechanice znajdziecie w krótkich wywiadach wideo przeprowadzonych na tegorocznym konwencie Gen Con.

Źródło wieści: Margaret Weis Productions


Dowiedz się więcej:


Firefly

Oparta na kultowym serialu "Firefly" gra fabularna, która zostanie wydana nakładem Margaret Weis Productions w 2013 roku. Gra korzystać będzie z mechaniki "Cortex Plus", znanej między innymi z gier „Leverage” czy „Marvel Heroic Roleplaying”.

Margaret Weis Productions

Amerykańskie wydawnictwo znane z gier fabularnych opartych o między innymi takie seriale jak "Firefly", "Battlestar Galactica" i "Leverage".