Google+ „Demon: The Descent” na Kickstarterze | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

„Demon: The Descent” na Kickstarterze

W serwisie Kickstarter trwa zbiórka na wydanie podręcznika do „Demon: The Descent”, kolejnego systemu z linii nowego „Świata Mroku”.

W grze fabularnej „Demon: the Descent” gracze wcielą się tym razem w upadłe anioły Boga-Maszyny (God-Machine) – któremu poświęcone były dodatki „The God Machine Chronicle” oraz antologia opowiadań „The God-Machine Chronicle Anthology”. Podręcznik będzie zawierał informacje na temat działalności Boga-Maszyny i jego agentów, kompletne zasady gry oparte o podręcznik podstawowy do nowego „Świata Mroku” uzupełnione o  dodatek „The God Machine Chronicle”, opis światomrokowego Seattle i przygodę „How An Angel Dies”.

W ramach zbiórki wydawnictwo udostępniło PDF z gotowym w 99% tekstem gry. Postępy prac nad grą można śledzić także na forum wydawcy. Ze sklepu DriveThruRPG za to można za darmo ściągnąć wersję elektroniczną „Demon: the Descent Quickstart Rules”, zawierającą skrót zasad. Podręcznik w druku ma się ukazać w lecie 2014 roku.

Zbiórka potrwa jeszcze do 12 grudnia, choć podręcznik został już ufundowany. Aby otrzymać wszystkie potrzebne do gry podręczniki w wersji elektronicznej (PDF) należy projekt wesprzeć kwotą 70 dolarów.

Źródło wieści: Google+


Dowiedz się więcej:


Kickstarter

Platforma finansowania społecznościowego, za pośrednictwem której twórcy mogą zbierać fundusze na realizację swoich projektów. Dzięki takiemu finansowaniu udało się dotychczas wydać takie gry fabularne jak "Numenera", "Technoir" czy "Deadlands Noir", a także wiele innych gier niezależnych.

Onyx Path Publishing

Amerykańskie wydawnictwo stworzone przez Richarda Thomasa, dyrektora kreatywnego wydawnictwa White Wolf. Obecnie wydaje gry na licencji nowego Świata Mroku oraz inne wydawane wcześniej przez White Wolf.

World of Darkness

Nazwa nadana uniwersum gier utrzymanych w klimatach nadnaturalnego horroru wydawanych przez White Wolf, a obecnie Onyx Path Publishing. Gracze wcielają się w śmiertelników odkrywających mroczne sekrety świata lub nadnaturalne istoty jak wampiry czy wilkołaki. Obecnie prowadzone są dwie linie: klasyczny Świat Mroku i nowy Świat Mroku. W Polsce nakładem wydawnictwa ISA wydawane były gry z linii klasycznego Świata Mroku.