Google+ „CORPORIA” – korporacje i Rycerze Okrągłego Stołu | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

„CORPORIA” – korporacje i Rycerze Okrągłego Stołu

W serwisie Kickstarter trwa zbiórka na wydanie „CORPORIA”, gry fabularnej urban fantasy, łączącej mity arturiańskie z koncepcją  cyberpunkowych megakorporacji.

Autorem gry jest Mark Plemmons, nagradzany twórca dodatków do takich gier jak „Dungeons & Dragons” czy „Hackmaster”.

„CORPORIA” osadzona jest w niedalekiej przyszłości, w której megakorporacje kontrolują świat, a kosztem ludzkiej wolności i praw osobistych budowane są utopijne miasta i sięgające chmur wieżowce. W tych ciężkich czasach według starych legend mieli powrócić Rycerze Okrągłego Stołu.

Rycerze powrócili, nie wszyscy jednak pamiętają kim są, a król Artur się jeszcze nie odnalazł. Przy okazji otworzyły się niestety wrota do światów Chaosu, skąd na ziemię przybyły różne anomalia. Postacie graczy będą musieli stanąć w obronie ludzkości. Mają jednak sprzymierzeńców: Sir Lancelota, Sir Percivala, czarodziejkę Nimue oraz sztuczną inteligencję znaną jako M.E.R.L.I.N.

Gra korzysta z mechaniki opartej na rzutach dwoma kośćmi sześciościennymi (2k6), a gracze będą mogli się wcielić w jeden z 13 archetypów postaci.

Więcej informacji znajdziecie w serwisie Kickstarter i w udostępnionym wprowadzeniu do gry (PDF).

Zbiórka potrwa do 4 grudnia. Wydanie gry planowane jest na marzec 2014 roku.

Źródło wieści: Google+


Dowiedz się więcej:


Kickstarter

Platforma finansowania społecznościowego, za pośrednictwem której twórcy mogą zbierać fundusze na realizację swoich projektów. Dzięki takiemu finansowaniu udało się dotychczas wydać takie gry fabularne jak "Numenera", "Technoir" czy "Deadlands Noir", a także wiele innych gier niezależnych.