Google+ Betatesty nowego dodatku do „Pathfindera” rozpoczęte | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Betatesty nowego dodatku do „Pathfindera” rozpoczęte

Wydawnictwo Paizo rozpoczęło otwarte betatesty podręcznika „Pathfinder Roleplaying Game: Advanced Class Guide”, nowego dodatku do gry fabularnej „Pathfinder”.

Otwarte betatesty towarzyszą grze od początku jej istnienia. „Pathfinder Roleplaying Game” powstała 5 lat temu po 10 latach rozwoju systemu i największych otwartych betatestach w historii gier fabularnych, w których uczestniczyło ponad 50 tysięcy graczy.

W nowym podręczniku znajdzie się dziesięć nowych klas (między innymi hunter, shaman, slaver, swashbuckler czy bloodrager), nowe archetypy, zdolności, atuty, zaklęcia i  przedmioty magiczne.

Nic tak nie ekscytuje graczy „Pathfindera” jak nowe klasy, ale skoro zasady dotyczące klas zahaczają o prawie każdy aspekt mechaniki systemu „Pathfinder”, bardzo ważne jest sprawdzenie ich w wymagających playtestach. Nie mogę się doczekać jak gracze zareagują na to co przygotowali nasi projektanci, a co ważniejsze zobaczyć jak ich komentarze i uwagi sprawią, że nowe klasy będą jeszcze lepsze! – powiedział Erik Mona, główny wydawca w Paizo Publishing.

Gracze, którzy wezmą udział w playtestach, będą mogli ściągnąć i ocenić dziesięć nowych klas do „Pathfindera”, kierując swoje uwagi do projektantów za pośrednictwem forum wydawnictwa.

Plik z nowymi klasami dostępny jest na stronie Paizo.

Playtesty zakończą się 20 grudnia. Planowana data wydania podręcznika to sierpień 2014 roku.

Źródło wieści: informacja prasowa


Dowiedz się więcej:


Paizo

Założone w 2002 roku amerykańskie wydawnictwo specjalizujące się w produktach do gier na mechanice d20. Początkowo, do roku 2007 wydawało magazyny "Dungeon" oraz "Dragon" przeznaczone dla fanów "Dungeons & Dragons". Obecnie wydawca gry fabularnej "Pathfinder" oraz jedno z największych wydawnictw na rynku.

Pathfinder

Wydana w 2009 roku przez Paizo Publishing gra fabularna w konwencji fantasy, nagrodzona między innymi złotym medalem ENnie Awards. Gra korzysta ze zmodyfikowanej mechaniki d20, znanej z trzeciej edycji gry fabularnej "Dungeons & Dragons". W otwartych betatestach "Pathfindera" wzięło udział ponad 50 tysięcy graczy.