Google+ „The Strange” – nowy projekt RPG od Monte Cooka | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

„The Strange” – nowy projekt RPG od Monte Cooka

Ruszyła zbiórka na wydanie „The Strange”, tworzonej przez Monte Cooka przy współpracy z Brucem Cordellem nowej gry fabularnej korzystającej z mechaniki znanej z „Numenery”.

Już w ciągu pierwszego dnia zbiórki udało się zrealizować zakładany cel finansowy 60 tysięcy dolarów.

„The Strange” osadzony jest w stworzonych przez kosmiczny artefakt różnych światach, pomiędzy którymi podróżują postacie graczy, na każdym z nich zmieniając się, zyskując nowe zdolności czy dostosowując się do panujących w danym świecie praw i warunków. Gra czerpie inspiracje z takich tytułów jak „Planescape”, „Gamma World”, „Numenera”, a także seriali takich jak „Fringe” oraz filmów takich jak „Matrix”.

Gra korzystać będzie z opartej na kości d20 mechaniki Cypher System, użytej w wydanej w tym roku grze fabularnej „Numenera”.

Więcej informacji o „The Strange” znajdziecie na stronie gry.

Zbiórka potrwa do 22 listopada. Podręcznik główny w wersji elektronicznej (PDF) można otrzymać przy wsparciu w wysokości 25 dolarów.

Szczegóły na Kickstarterze.

Źródło wieści: Google+


Dowiedz się więcej:


Kickstarter

Platforma finansowania społecznościowego, za pośrednictwem której twórcy mogą zbierać fundusze na realizację swoich projektów. Dzięki takiemu finansowaniu udało się dotychczas wydać takie gry fabularne jak "Numenera", "Technoir" czy "Deadlands Noir", a także wiele innych gier niezależnych.

Monte Cook

Wielokrotnie nagradzany autor (lub współautor) ponad 90 różnych gier fabularnych i suplementów, takich jak "Ptolus", "Monte Cook's World of Darkness" oraz "Numenera". Właściciel wydawnictwa Monte Cook Games, wydawcy "Numenery" oraz "The Strange".