Google+ „The Day After Ragnarok” oraz „Freeport” na mechanice Fate Core | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

„The Day After Ragnarok” oraz „Freeport” na mechanice Fate Core

Postapokaliptyczny setting „The Day After Ragnarok” oraz piracki „Freeport” na mechanice Fate Core są dostępne w formacie PDF za pośrednictwem DriveThruRPG.

„The Day After Ragnarok” to postapokaliptyczny setting autorstwa Kennetha Hite’a, wydany w 2009 roku  na mechanice Savage Worlds (później także Hero System), zdobywca nagrody Indie RPG Award 2009 w kategorii Najlepszy Suplement.

Setting osadzony jest w alternatywnych latach 40. XX wieku, w świecie w którym przywołany przez nazistów pod koniec wojny wielki wąż Jörmungandr zostaje zabity przez bomby atomowe USA, a jego ciało niszczy znaczące tereny świata, przywołując przy okazji do życia magię oraz dziwne, niebezpieczne istoty i dając początek nowym technologiom opartym o szczątki bestii.

Teraz, dzięki udanej zbiórce w serwisie Kickstarter, setting dostępny jest także w wersji mechanicznej Fate Core.

Podręcznik w formacie PDF można zakupić na DriveThruRPG za 12,95 dolarów.

Podręcznik w druku można zamówić w przedsprzedaży w sklepie Atomic Overmind Press w cenie 19,95 dolarów. Premiera zaplanowana jest na koniec października.

„Freeport” z kolei to klasyczny już piracki setting, oryginalnie wydany na mechanikę d20 w 2002 roku. Swą historią sięga jeszcze roku 2000, kiedy Green Ronin Publishing wydało moduł „Death in Freeport”.

Podręcznik „Fate Freeport Companion” dostosowujący setting do mechaniki Fate Core jest dostępny w formacie PDF na DriveThruRPG za 10 dolarów.

Sam setting opisujący Freeport (256 stron) możecie kupić w formacie PDF na DriveThruPRG za 19 dolarów lub w zestawie z „Fate Freeport Companion” za 20 dolarów.

Podręcznik w druku zostanie przygotowany przez Evil Hat Productions we współpracy z Green Ronin Publishing. Data premiery nie jest jeszcze znana.

Źródło wieści: DriveThruRPG


Dowiedz się więcej:


Evil Hat Productions

to amerykańskie wydawnictwo zajmujące się grami fabularnymi, współzałożone przez Freda Hicksa. Choć wydawnictwo posiada w swoim dorobku znane i doceniane gry niezależne takie jak Don't Rest Your Head, A Penny for My Thoughts czy Do: Pilgrims of the Flying Temple, to flagowym produktem Evil Hat Productions są mechanika FATE oraz gry na niej oparte: Dresden Files, Spirit of the Century, Diaspora. W 2012 roku wydawnictwo weszło na rynek gier planszowych oraz beletrystyki.

Fate

Uniwersalna mechanika powstała na bazie mechaniki Fudge około 2001 roku, sukcesywnie rozwijana, najpierw jako darmowy projekt, a następnie w ramach wydawnictwa Evil Hat Productions. Kolejne, różne warianty mechaniki Fate posłużyły do stworzenia odnoszących międzynarodowe sukcesy gier takich jak: "Dresden Files", "Spirit of the Century" czy "Diaspora".

Green Ronin Publishing

Wielokrotnie nagradzane amerykańskie wydawnictwo założone w 2000 roku przez Chrisa Pramasa, współtwórcę "Warhammera". Do najbardziej znanych linii wydawniczych Green Ronin Publishing należą "Mutants & Masterminds", "Dragon Age" oraz "A Song of Ice and Fire Roleplaying".

Indie RPG Awards

Istniejąca od 2002 roku inicjatywa nagradzająca gry niezależne w kilku kategoriach m.in. Niezależna gra roku, Najlepsza produkcja, najlepsza gra darmowa, najlepsze wsparcie, najlepszy dodatek oraz za najbardziej innowacyjną grę.