Google+ RPG na podstawie komputerowej gry przygodowej „Myst” | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

RPG na podstawie komputerowej gry przygodowej „Myst”

W serwisie Kickstarter trwa zbiórka na wydanie „Unwritten: Adventures in the Ages of MYST and Beyond”, gry fabularnej opartej na komputerowej grze przygodowej „Myst”.

„Myst” to klasyczna gra przygodowa, wydana przez Cyan Worlds w 1993 roku na komputery Mac OS, a w 1995 roku na komputery PC. Gra zyskała spore uznanie fanów i osiągnęła ogromny sukces finansowy, będąc aż do 2002 roku najlepiej sprzedającą się grą na świecie. Fabuła gry koncentruje się wokół wyspy Myst oraz specjalnej księgi, umożliwiającej podróżowanie do różnych, niezwykłych światów.

Za powstającą grę fabularną odpowiedzialni są fani „Myst”: Gary Buddell, C. Eleri Hamilton, Scott Hamilton oraz Claire Hummell. „Unwritten: Adventures in the Ages of MYST and Beyond” wykorzystywać będzie mechanikę Fate Core, zmodyfikowaną o elementy wzmacniające motywy przygody, eksploracji i osiągania celu, charakterystycznych dla komputerowych gier przygodowych.

Podręcznik zostanie wydany w formacie octavo (6×9 cali) z kolorową okładką i czarno-białym wnętrzem. Po zakończeniu zbiórki będzie dostępny, za pośrednictwem DriveThruRPG, w formacie PDF za darmo (w modelu zapłać ile chcesz) i w druku na żądanie.

Więcej informacji znajdziecie na Kickstarterze lub na stronie gry.

Zbiórka potrwa do 7 listopada.

Źródło wieści: Google+


Dowiedz się więcej:


Fate

Uniwersalna mechanika powstała na bazie mechaniki Fudge około 2001 roku, sukcesywnie rozwijana, najpierw jako darmowy projekt, a następnie w ramach wydawnictwa Evil Hat Productions. Kolejne, różne warianty mechaniki Fate posłużyły do stworzenia odnoszących międzynarodowe sukcesy gier takich jak: "Dresden Files", "Spirit of the Century" czy "Diaspora".

Kickstarter

Platforma finansowania społecznościowego, za pośrednictwem której twórcy mogą zbierać fundusze na realizację swoich projektów. Dzięki takiemu finansowaniu udało się dotychczas wydać takie gry fabularne jak "Numenera", "Technoir" czy "Deadlands Noir", a także wiele innych gier niezależnych.