Google+ Rock, pustynia i smoki – „Dragon Kings” na Kickstarterze | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Rock, pustynia i smoki – „Dragon Kings” na Kickstarterze

Ruszyła zbiórka na wydanie „Dragon Kings”, nowej gry fabularnej fantasy nawiązującej do „Dark Sun” – jednego z najbardziej oryginalnych settingów „Dungeons & Dragons”.

„Dragon Kings” to projekt intermedialny autorstwa Timothy’ego B. Browna, twórcy świata „Dark Sun” oraz gry „2300AD”.

W ramach projektu zostanie wydany nie tylko podręcznik z opisem świata gry, ale także album rockowy (progressive rock) oraz album z ilustracjami między innymi Geralda Broma oraz Toma Baxy.

Liczący 160 stron podręcznik główny „Dragon Kings” będzie zawierał informacje o świecie gry, krainie Kithus, rządzonej i zamienionej w pustkowie przez Smoczych Królów, mapy oraz liczne ilustracje. Zasady umożliwiające rozgrywkę na mechanikach „Pathfindera” lub „Savage Worlds” znajdą się w dodatkowych podręcznikach wydanych w formacie PDF.

Zbiórka potrwa do 14 listopada.

Podręcznik w wersji elektronicznej dostępny jest przy wsparciu minimum 25 dolarów.

Przewidywana data premiery to kwiecień 2014 roku.

Więcej informacji na Kickstarterze.

Źródło wieści: Google+


Dowiedz się więcej:


Dark Sun

Dragon Kings

Dungeons & Dragons

Prekursorska gra autorstwa Gary'ego Gygaxa i Dave'a Arnesona, po raz pierwszy opublikowana w 1974 roku (tzw. OD&D), kontynuowana przez wersje "Basic" (1977-1996) i "Advanced" (1977-1999), a od kilkunastu lat - tzw. "d20" (D&D 3e, 4e oraz najnowsze 5e, a także nieoficjalnie m.in. "Pathfinder RPG"). Postaci w grze opisywane są za pomocą sześciu współczynników (m.in. Siła, Inteligencja i Charyzma) oraz klasy i poziomu doświadczenia. W Polsce ukazały się: "Advanced Dungeons & Dragons 2e" (TM-Semic 1995-1996) oraz "Dungeons & Dragons 3e", "D&D wer. 3.5" i "Dungeons & Dragons 4e" (ISA 2002-2011).

Kickstarter

Platforma finansowania społecznościowego, za pośrednictwem której twórcy mogą zbierać fundusze na realizację swoich projektów. Dzięki takiemu finansowaniu udało się dotychczas wydać takie gry fabularne jak "Numenera", "Technoir" czy "Deadlands Noir", a także wiele innych gier niezależnych.

 • Progresywny rock do pustynegp settingu pseudoD&D? To naprawdę się NIE UDA. Plus nie wiem czy skoro są na mechanice Savage Worlds czy Pathfindera, to czy wyjdzie jako setting do D&D Next?

 • Enc

  Czemu progresywny rock a nie power metal? Sam pomysł jest super (Dark Sun na własnej mechanice z ew. wsparciem d20 czy SW), ale z progów kickstarterowych wygląda bardziej, jakby to była promocja muzyki, nie erpega. 40 dolców przesyłki zabiło moje chęci wsparcia.

 • Wojciech „Sethariel” Żółtański

  Chyba trafiłeś w sedno, Enc, zwłaszcza, że próg 25 dolarów z podręcznikami dodany został po prośbach ludzi na społecznościówkach.

  Druga sprawa, podręcznik główny nie będzie zawierał w ogóle mechaniki. Więc to nie Dark Sun na własnej mechanice :)

  Gra wyjdzie na pathfinderowe d20 i Savage Worlds. Przy odpowiedniej kwocie jest możliwość, że będzie też na mechanice 13th Age, a nawet Fate. Ale wątpię, że uda im się aż tyle zebrać.

 • Enc

  Na 13th Age pewnie jest szansa, w 79k za Fate nie wierzę.

  Dzięki za info o progu 25 dolców – kiedy ostatnio odwiedzałem ich KS nie było go. Na taką kwotę może się szarpnę, choć jestem trochę sceptyczny odnośnie całości.

  Dzięki za info o braku mechaniki, sądziłem, że jednak przygotują swoją. :)

 • Enc

  (oczywiście 70k za Fate, literówka :))

 • Pingback: Smoczy Królowie na Kickstarterze - Ingladius.pl()