Google+ Mechanika GUMSHOE za darmo | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Mechanika GUMSHOE za darmo

Wydawnictwo Pelgrane Press udostępniło za darmo w postaci źródłowego wykazu zasad (SRD) mechanikę  GUMSHOE.

Mechanika znana jest z takich gier fabularnych jak „Night’s Black Agents”, „Trail of Cthulhu” i „The Esoterrorists”. Jej autorem jej Robin D. Laws i skupia się ona na przygodach detektywistycznych.

Mechanikę udostępniono na licencjach Creative Commons 3.0 Attribution Unported License i Open Gaming License. Jak informuje wydawnictwo dostępna wersja ma służyć twórcom gier, którzy chcą swe produkty oprzeć o GUMSHOE.

Źródło wieści: Strona Pelgrane Press


Dowiedz się więcej:


Esoterrorists

Esoterrorists to gra fabularna śledztwa, w której gracze wcielają się w elitarnych agentów, których zadaniem jest powstrzymanie Esoterrorists, grupy okultystycznych terrorystów zagrażających światu. Gra oparta jest o mechanikę GUMSHOE.

Night's Black Agents

Gra fabularna autorstwa Kennetha Hite oparta o mechanikę The GUMSHOE. Gracze wcielają się w byłych agentów służb specjalnych, którym przyjdzie się mierzyć z nadnaturalnymi istotami jak wampiry i strzygi.

Pelgrane Press

Brytyjskie wydawnictwo powstałe w 1999 roku. Znane jest między innymi z gier opartych o mechanikę GUMSHOE, jak na przykład "Night's Black Agents" czy "The Esoterrorists".

The GUMSHOE

Mechanika autorstwa Robina D. Laws'a przeznaczona do rozgrywania sesji detektywistycznych. Pojawia się w grach fabularnych "The Esoterrorists", "Trail of Cthulhu", "Ashen Stars", "Night’s Black Agents", "Mutant City Blues" i "Fear Itself".

Trail of Cthulhu

Gra fabularna autorstwa Kennetha Hite oparta o mechanikę The GUMSHOE. Gracze wcielają się w badaczy tajemnic, którym przyjdzie się mierzyć z istotami z Mitów Cthulhu.