Google+ Kickstarter w Australii i Nowej Zelandii | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Kickstarter w Australii i Nowej Zelandii

Kickstarter, największa na świecie platforma finansowania społecznościowego, już wkrótce otworzy się na projekty z Australii i Nowej Zelandii.

Kickstarter powstał w kwietniu 2009 roku. Początkowo platforma otwarta była jedynie na projekty (zbiórki) ze Stanów Zjednoczonych. W 2012 roku pełny dostęp do tworzenia projektów na Kickstarterze uzyskali mieszkańcy Wielkiej Brytanii, a tego lata także mieszkańcy Kanady.

Teraz platforma otwiera się na projekty z Australii i Nowej Zelandii. Zainteresowani już mogą tworzyć nowe projekty. Ich upublicznienie będzie jednak możliwe dopiero od 13 listopada.

Więcej informacji na stronie platformy Kickstarter.

Dzięki zebranym na Kickstarterze pieniądzom udało się wydać między innymi takie gry fabularne jak „Numenera”, „Dungeon World” czy „Torchbearer”, a także wiele, wiele innych oraz różnego rodzaju dodatkowe materiały i pomoce do gier.

Jednym z polskich odpowiedników Kickstartera jest serwis Polak Potrafi, za którego pośrednictwem została przeprowadzona przedsprzedaż polskiej edycji gry fabularnej „Apocalypse World”.

Źródło wieści: Google+


Dowiedz się więcej:


Kickstarter

Platforma finansowania społecznościowego, za pośrednictwem której twórcy mogą zbierać fundusze na realizację swoich projektów. Dzięki takiemu finansowaniu udało się dotychczas wydać takie gry fabularne jak "Numenera", "Technoir" czy "Deadlands Noir", a także wiele innych gier niezależnych.

PolakPotrafi.pl

Polski serwis crowdfundingowy wzorowany na Kickstarterze. Z sukcesem zebrano w nim pieniądze na polską edycję gry fabularnej "Apocalypse World".