Google+ Chronicle City wyda „Punktown” – cyberpunkowy setting do „Zewu Cthulhu” | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Chronicle City wyda „Punktown” – cyberpunkowy setting do „Zewu Cthulhu”

Brytyjskie wydawnictwo Chronicle City wyda „Punktown”, grę fabularną osadzoną w uniwersum z powieści o tym samym tytule, autorstwa Jeffreya Thomasa.

Cyberpunk, kosmici, mutacje, roboty, mitologia Cthulhu – to wszystko znajdziecie w świecie „Punktown”. Gra korzystać będzie z mechaniki znanej z systemów „Zew Cthulhu” czy „Basic Roleplaying”.

„Punktown” pierwotnie miało wydać Miskatonic River Press, znane z wysokiej jakości suplementów do gry fabularnej „Zew Cthulhu”. Pod koniec 2012 roku udało się na Kickstarterze zebrać wystarczające fundusze. W czerwcu tego roku Tom Lynch prowadzący Miskatonic River Press poinformował serwis Yog-Sothoth o zamknięciu wydawnictwa.

Dzięki współpracy z wydawnictwem Chronicle City podręcznik ujrzy światło dzienne już w lutym 2014 roku. Dodatkowo planowane są także kolejne materiały do gry, zarówno w formie drukowanej, jak i w PDF.

Autorami podręcznika głównego są Jeffrey Thomas, Michael Tresca, Brian M. Sammons oraz Tom Lynch. Okładkę przygotował Mariusz Gandzel, znany z ilustracji do takich systemów jak „Neuroshima”, „Monastyr”, „Klanarchia”, „Wolsung”, a także „Iron Kingdoms” czy „Star Wars: Edge of the Empire”.

Więcej informacji o grze „Punktown” znajdziecie na Kickstarterze.

Źródło wieści: Google+


Dowiedz się więcej:


Chronicle City

Brytyjskie wydawnictwo założone przez Angusa Abransona, byłego współpracownika Cubicle 7. Wydawca takich gier jak "Space: 1889", "Punktown" czy "Dungeonslayers".

Kickstarter

Platforma finansowania społecznościowego, za pośrednictwem której twórcy mogą zbierać fundusze na realizację swoich projektów. Dzięki takiemu finansowaniu udało się dotychczas wydać takie gry fabularne jak "Numenera", "Technoir" czy "Deadlands Noir", a także wiele innych gier niezależnych.

Miskatonic River Press

Istniejące od 2008 roku wydawnictwo poświęcone publikacji popularnych i wysokiej jakości dodatków do systemu "Zew Cthulhu". Wydawnictwo zamyka swą działalność wraz z rokiem 2013.

Punktown

Gra fabularna osadzona w uniwersum z powieści autorstwa Jeffreya Thomasa. Cyberpunk, kosmici, mutacje, roboty, mitologia Cthulhu – to wszystko znajdziecie w świecie „Punktown”. Gra korzysta z mechaniki systemów „Zew Cthulhu” oraz „Basic Roleplaying”.

Zew Cthulhu

Gra fabularna w konwencji grozy, wydana po raz pierwszy w 1981 roku przez wydawnictwo Chaosium. Gracze wcielają się w badaczy tajemnic związanych ze stworzoną przez H. P. Lovecrafta i jego następców mitologią Cthulhu. Gra korzysta z mechaniki Basic Roleplaying, opartej na rzutach procentowych. Najnowsza polska edycja podręcznika została wydana przez wydawnictwo Galmadrin w 2011 roku.