Google+ Szef wszystkich szefów wyłoniony | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Szef wszystkich szefów wyłoniony

Zakończył się tegoroczny, wielojęzyczny konkurs Game Chef na najlepszą grę napisaną w 9 dni. Spośród zwycięskich prac z czterech edycji wyłoniono jedną, która otrzymala tytuł Game Chef World Champion 2013.

Konkurs ma już ponad 11-letnią tradycję. Tegoroczna edycja Game Chef odbywała się w aż pięciu językach: francuskim, włoskim, portugalskim, rosyjskim i angielskim.

W wielkim finale wzięły udział zwycięskie prace z czterech edycji konkursu: angielskiej, portugalskiej, włoskiej i francuskiej.

  • „Paper Tigers” – zwycięzca edycji anglojęzycznej; satyryczna gra polityczna o pacynkach
  • „Pulse!” – zwycięzca edycji portugalskiej (Brazylia); gra o podróżach w czasie w celu zbadania okoliczności, które doprowadziły do konkretnego wydarzenia.
  • „inabsentia” – zwycięzca edycji włoskiej; gra o powrocie jednego człowieka na opuszczoną przez ludzi i przejętą przez inne stworzenia Ziemię.
  • „The Little Emotion Horrors” – zwycięzca edycji francuskiej; gra o dzieciach szukających emocji, by dać potrzebującym ich nieczułym dorosłym.

Po przetłumaczeniu prac na język angielski za najlepszą uznano grę „Pulse!”.

Szczegóły konkursu oraz regulamin, a także szkice gier z tej i poprzednich edycji konkursu znajdziecie na stronie Game Chef.

Źródło wieści: Poltergeist


Dowiedz się więcej:


Game Chef

Prestiżowy, doroczny konkurs na najlepszą grę fabularną napisaną w 9 dni. Konkurs ma już ponad 10-letnią tradycję. Tak jak w polskim odpowiedniku – Nibykonkursie – w określonym czasie należy napisać szkic gry fabularnej zgodnej z tematem przewodnim i wykorzystującej konkretne hasła. W poprzednich edycjach konkursu powstawały pomysły na takie gry jak "Polaris", "The Shab-al-Hiri Roach", "A Penny for My Thoughts" oraz "Durance".