Google+ Quick-Start do „Call of Cthulhu 7th Edition” dostępny | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Quick-Start do „Call of Cthulhu 7th Edition” dostępny

Wydawnictwo Chaosium udostępniło demo siódmej edycji gry fabularnej „Zew Cthulhu”.

Podręcznik do siódmej edycji systemu zostanie wydany już tej jesieni dzięki zorganizowanej latem zbiórce pieniędzy na platformie Kickstarter. Projekt wsparło ponad trzy i pół tysiąca osób. Zebrano w sumie 561 836 dolarów. Jest to drugi co do wielkości wynik na Kickstarterze w kategorii gier fabularnych. Rekord należy do zbiórki na wydanie trzeciej edycji „Exalted”.

Premiera podręczników głównych dla mistrza gry oraz graczy („Keeper’s Rulebook, „Investigator Handbook”) zaplanowana jest na Halloween, 31 października 2013 roku.

W udostępnionym demo (PDF) siódmej edycji „Zewu Cthulhu” znajdziecie skrót nowych zasad, klasyczną przygodę, nowe karty postaci i ilustracje.

Quick-start dostępny jest na stronie wydawnictwa.

Źródło wieści: Google+


Dowiedz się więcej:


Chaosium

Powstałe w 1975 roku amerykańskie wydawnictwo obecnie skupione na publikacji gier fabularnych. Do najbardziej znanych produktów należą gry "Call of Cthulhu", "Pendragon", "Nephilim" i mechanika Basic Roleplaying.

Zew Cthulhu

Gra fabularna w konwencji grozy, wydana po raz pierwszy w 1981 roku przez wydawnictwo Chaosium. Gracze wcielają się w badaczy tajemnic związanych ze stworzoną przez H. P. Lovecrafta i jego następców mitologią Cthulhu. Gra korzysta z mechaniki Basic Roleplaying, opartej na rzutach procentowych. Najnowsza polska edycja podręcznika została wydana przez wydawnictwo Galmadrin w 2011 roku.