Google+ „Wolsung” w wersji 1.5 w przedsprzedaży | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

„Wolsung” w wersji 1.5 w przedsprzedaży

Na stronie Kuźni Gier poinformowano o uruchomieniu przedsprzedaży edycji 1.5 podręcznika głównego do gry fabularnej „Wolsung”, a także „Przygodnika Ilustrowanego” (zbiór 10 scenariuszy) oraz edycji rozszerzonej „Światotworzenia”.

Nowa edycja „Wolsunga” to dużo drobnych poprawek, które mają na celu ujednolicenie i uproszczenie zasad, szczególnie jeśli chodzi o reguły konfrontacji. Więcej o zmianach w mechanice można przeczytać tutaj.

Zamawiając edycję 1.5 w przedsprzedaży można otrzymać także „Cztery Pory Roku” – przygotowaną specjalnie na premierę, 16-stronicową broszurę z przygodami, przeciwnikami i atutami. Podręcznik w twardej oprawie kosztuje 59 złotych.

W rozszerzonej edycji „Światotworzenia” znajdziecie nowe pomysły między innymi takich autorów jak Maciej Sabat czy Piotr Koryś.

Nakłady  „Światotworzenia” i „Przygodnika Ilustrowanego” są nakładami limitowanymi.

Wszystkie zamówione produkty będzie można odebrać na konwencie Polcon, podczas ich premiery.

Źródło wieści: Oficjalna Strona Wolsunga


Dowiedz się więcej:


Kuźnia Gier

Założone w 2004 roku krakowskie wydawnictwo specjalizujące się w grach karcianych, planszowych i RPG. Wydawca gier fabularnych "Wolsung: Magia Wieku Pary" i "The Shadow of Yesterday", a także dystrybutor polskiej wersji "Savage Worlds".

Światotworzenie

Podręcznik autorstwa Andrzeja "Enca" Stója, w którym prezentowane są porady odnośnie tworzenia własnych settingów do gier fabularnych.

Wolsung

to gra fabularna, napisana w konwencji, nazwanej przez twórców magicznym steampunkiem – czyli fantasy przeniesione w epokę wiktoriańską i czasy rewolucji przemysłowej. Wolsung to nadzwyczajni bohaterowie, niepowtarzalny klimat i barwny świat pełen pomysłów na niezwykłe przygody. System oparty jest na własnej mechanice, stawiającej na szybką i spektakularną akcję, duże możliwości taktyczne i unikalne postaci graczy.