Google+ „Raiders of R’lyeh” – gra fabularna grozy w Epoce Edwardiańskiej | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

„Raiders of R’lyeh” – gra fabularna grozy w Epoce Edwardiańskiej

„Raiders of R’lyeh” to nie tylko nowa gra fabularna grozy, ale też zestaw narzędzi do prowadzenia gry w stylu sandboksowym. Zbiórka na wydanie podręczników ruszyła w serwisie Kickstarter.

Jest rok 1910. Czas upadających imperiów, niebezpiecznych przygód i gnijącej dekadencji.

„Raiders of R’lyeh” to gra fabularna grozy i mitów Cthulhu, osadzona w końcowych latach Epoki Edwardiańskiej (1901-1910). Jak w skrócie określił to autor, Quentin Bauer: „Raiders of R’lyeh”  to gra, w której Indiana Jones spotyka Cthulhu.

Oprócz opisu mechaniki oraz settingu, w podręcznikach „Raiders of R’lyeh” znajdą się też porady oraz narzędzia do prowadzenia gry w stylu sandboksowym.

Mechanika gry korzysta z rzutów procentowych i oparto ją na rozwiązaniach mechanik na otwartych licencjach z gier takich jak „Runequest”, „Openquest” czy „Legend” (Mongoose Publishing). Mechanika „Raiders of R’lyeh” także zostanie udostępniona na otwartej licencji (SRD).

Quentinowi Bauerowi w opracowaniu gry pomagają także RPG Pundit („Lords of Olympus”, „Arrows of Indra”), Kevin Ross („Cthulhu by Gaslight”) oraz Kevin Crawford („Stars Without Number”, „Other Dust”).

Za ilustracje w podręcznikach odpowiedzialny jest Cliff Cramp, który pracował przy projektach takich firm jak Nickelodeon, Lucasfilm, Universal czy Disney.

W ramach kampanii na Kickstarterze mają zostać wydane trzy podręczniki główne: „Adventurer Guide” (podstawy mechaniki), „Keeper Guide” (opis settingu, zaawansowane zasady, narzędzia MG),  oraz „Raiders of R’lyeh in Gothic Black and White” (podręcznik zawierający wszystko, co potrzebne do gry).

Premiera pierwszych podręczników przewidziana jest na grudzień 2013 roku.

Szczegóły w serwisie Kickstarter, na stronie gry oraz w wywiadzie z Quentinem Bauerem.

Źródło wieści: Google+


Dowiedz się więcej:


Kickstarter

Platforma finansowania społecznościowego, za pośrednictwem której twórcy mogą zbierać fundusze na realizację swoich projektów. Dzięki takiemu finansowaniu udało się dotychczas wydać takie gry fabularne jak "Numenera", "Technoir" czy "Deadlands Noir", a także wiele innych gier niezależnych.

Raiders of R’lyeh