Google+ Podwójna Apokalipsa! | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Podwójna Apokalipsa!

Jeszcze tylko trzy dni zostały do zakończenia przedsprzedaży polskiej wersji „Apocalypse World”. Zamawiając grę w specjalnym pakiecie macie okazję otrzymać fabularną grę karcianą „Przetrwaliście zagładę”. Na stronie „Apocalypse World” możecie się też zapoznać z kolejnymi archetypami postaci.

„Apocalypse World” to dynamiczna gra fabularna o przetrwaniu w świecie po apokalipsie, nagrodzona w 2010 roku Indie RPG Awards w kategoriach Game of the Year (Gra Roku), Best Support (Najlepsze Wsparcie Wydawnicze) i Most Innovative Game (Najbardziej Innowacyjna Gra), a także nagrodą Golden Geek RPG of the Year w 2011 roku.

Do zakończenia przedsprzedaży polskiej edycji gry za pośrednictwem serwisu Polak Potrafi zostały 3 dni. Zebrano dotychczas 2520 złotych wsparcia. Dzięki przekroczeniu sumy 750 złotych, wspierający oprócz dodatkowego archetypu postaci (Maestro’d) otrzymają także minigrę „Nanoworld”.

Ponadto teraz wspierając projekt sumą minimum 60 złotych macie okazję oprócz polskiej wersji „Apocalypse World” otrzymać w pakiecie fabularną grę karcianą „Przetrwaliście zagładę” (więcej o grze na stronie wydawnictwa Gindie).

Hell4Leather.inddJeśli uda sie przekroczyć sumę 3000 złotych, wszyscy wspierający otrzymają też wersję elektroniczną „Hell 4 Leather”, kolejnej gry fabularnej, którą wyda Argent Mark Games.

„Hell 4 Leather” to rycząca niczym motocykl na pełnym gazie gra fabularna inspirowana takimi opowieściami jak „Hamlet”, „Kill Bill”, „Kruk” oraz „Ghost Rider”. To gra o zdradzie, pakcie z Diabłem i krwawej zemście.

„Hell 4 Leather” stawia na ostrą rozgrywkę i mocne sceny, które w ryzach trzyma oparta na kartach Tarota mechanika. Karty Tarota służą Głupcowi do zabicia Diabelskiej Dwunastki nim wstanie świt, a Wielkie Arkana wyznaczają Główne Postaci, rozgrywane Sceny oraz Dobrodziejstwa wspomagające zarówno Głupca, jak i tych, którzy zawiedli go do grobu.

Na stronie polskiej wersji „Apocalypse World” codziennie publikowane są opisy archetypów postaci z gry.

Dotychczas opublikowano: Chopper, Gubernator, Egzekutor, Guru, Kierowca, Anioł.

Premiera polskiej wersji „Apocalypse World” przewidziana jest na sobotę 31 kwietnia, podczas konwentu Polcon 2013.

Źródło wieści: informacja prasowa


Dowiedz się więcej:


Apocalypse World

Gra fabularna osadzona w postapokaliptycznym świecie, gdzie gracze wcielają się w wyjątkowych i unikatowych bohaterów. To co wyróżnia grę to m.in. zapisanie poradnika dla Mistrza Gry (tutaj Master of Ceremony) w formie procedur. Gra autorstwa Vincenta Bakera ukazała się po raz pierwszy w 2010 roku. Pierwszym polskim wydawcą gry było Argent Mark Games, w 2015 roku licencję na polskie wydanie przejęło wydawnictwo Gindie.

Argent Mark Games

Polskie wydawnictwo gier fabularnych założone przez Łukasza "Tora" Garczewskiego. Wydawca polskiej edycji "Apocalypse World".

Gindie

Polskie wydawnictwo założone przez Jacka Gołębiowskiego, odpowiedzialne między innymi za polskie wydanie "The Shadows of Yesterday" oraz "Dogs in the Vineyard", a także fabularnych gier karcianych takich jak "Przetrwaliście zagładę" czy "Opowieści z karczmy".

Hell 4 Leather

Przetrwaliście zagładę

Fabularna gra karciana dla 2-5 osób, z pojedynczą rozgrywką trwającą 10-25 minut. Postacie graczy przetrwały zagładę, jednak nie są nadal bezpieczne, muszą dostać się przez jaskinię do Azylu. Wydawcą gry jest wydawnictwo Gindie.