Google+ Gra fabularna „idee fixe” w druku | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Gra fabularna „idee fixe” w druku

Polska gra fabularna „idee fixe” zostanie wydana w druku. Planowana data premiery to Polcon 2013.

Pierwsze zapowiedzi gry fabularnej „idee fixe” pojawiły się ponad dziesięć lat temu w nieistniejącym już magazynie „Magia i Miecz”.

W „idee fixe” z założenia gra się ulicznym cwaniakiem usiłującym przeżyć (i zarobić) w pękniętym, zdemolowanym wojnami świecie totalitarnego nadzoru w połowie XXI wieku. Akcja dzieje się w Polsce – kraju absurdu, syfu, rozkładającego się moherowego katolicyzmu, na obrotowym przedmurzu między Wschodem a Zachodem.

„Idee fixe” jest światem pozornie poukładanym, ale pchanym przez niewidoczne siły do kolejnej drastycznej zmiany, być może katastrofalnej.

W „idee fixe” mieszają się trzy główne składniki: technototalitaryzm, teorie spiskowe i polski lokalny smrodek. Proporcje zależą od Mistrza Gry.

Darmowy podręcznik w wersji elektronicznej w dwóch formatach (PDF, epub) można ściągnąć ze strony gry.

Liczący około 400 czarno-białych stron podręcznik w druku powinien być dostępny już na tegorocznym Polconie. Planowane są dwie wersje podręcznika: standardowa (na kredowym papierze, z twardą okładką) oraz premium (podręcznik szyty, na grubszym papierze). W przypadku tej drugiej liczba egzemplarzy będzie limitowana i zamówić je można jedynie korzystając ze specjalnego formularza.

Szczegóły na stronie gry.

Źródło wieści: Blog gry "idee fixe"


Dowiedz się więcej:


Idee fixe

Polska gra fabularna, w której gracze wcielają się w ulicznych cwaniaków, usiłujących przeżyć (i zarobić) w pękniętym, zdemolowanym wojnami świecie totalitarnego nadzoru w połowie XXI wieku. Akcja dzieje się w Polsce – kraju absurdu, syfu, rozkładającego się moherowego katolicyzmu, na obrotowym przedmurzu między Wschodem a Zachodem.

Magia i Miecz

Wydawane przez wydawnictwo MAG, pierwsze i najdłużej istniejące na polskim rynku czasopismo o grach fabularnych. Od marca 1993 roku do października 2002 roku ukazały się 103 numery magazynu. "Magia i Miecz" odegrała znaczną rolę w propagowaniu wiedzy i świadomości o grach fabularnych w Polsce. Od 2014 dzięki inicjatywie grupy Fajne RPG oraz udanej zbiórce crowdfundingowej magazyn powrócił w formie kwartalnika.

Polcon

Najstarszy polski konwent fanów fantastyki, co roku organizowany w innym miejscu przez lokalne kluby fantastyki. Podczas Polconu odbywają się ważne premiery oraz wydarzenia związane ze społecznością fanów.