Google+ Gen Con Indy 2013 | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Gen Con Indy 2013

Już jutro, 15 sierpnia w Indianapolis wystartuje kolejna edycja konwentu Gen Con. W ciągu czterech dni odbędą się premiery nowych gier fabularnych, seminaria, prezentacje, a także ceremonia wręczenia nagród ENnie Awards oraz Indie RPG Awards.

Gen Con jest jednym z największych i najstarszych konwentów miłośników gier i fantastyki w USA. Po raz pierwszy odbył się w 1968 roku w Lake Geneva, Wisconsin, poświęcony był grom wojennym, a zainicjował go Gary Gygax.

Na konwent w ciągu ostatnich lat średnio przybywało ponad 36 tysięcy uczestników. W zeszłym roku padł rekord. Na konwent przybyło ponad 41 tysięcy osób. Konwent co roku sponsorowany jest przez największe wydawnictwa, w tym roku jednym z głównych sponsorów jest wydawnictwo Paizo, wydawca „Pathfindera”.

Oprócz licznych premier tradycyjnych gier (planszowych, karcianych, fabularnych) na konwencie odbędą się różne wydarzenia (takie jak oficjalne otwarcie transmedialnego wydarzenia „The Sundering”) organizowane przez poszczególne wydawnictwa, a także ceremonie wręczenia nagród ENnie Awards i Indie RPG Awards. Bezpośrednią transmisję z wręczenia ENnies zobaczyć będzie można na kanale w serwisie USTREAM w nocy z piątku na sobotę (o godzinie 0:30 czasu polskiego).

Na konwencie odbędzie się także premiera filmu „The Gamers: Hands of Fate”, nakręconego dzięki udanej zbiórce w serwisie Kickstarter w zeszłym roku. Premierę będzie można obejrzeć także w sieci na oficjalnej stronie filmu.

Na stoiskach wydawnictw dostępne będę premierowe lub przedpremierowe podręczniki takich gier jak „Firefly RPG”, „Victoriana 3rd Edition”, „World War Cthulhu”, „Rocket Age RPG” czy „Numenera”, a także przygoda wprowadzająca do „D&D Next” – „Ghosts of Dragonspear Castle”.

Ponadto na konwencie odbędą się też liczne sesje gier fabularnych, prowadzone przez ponad 50 różnych mistrzów gry. Szczegółowa lista prowadzonych gier dostępna jest w Internecie.

Więcej informacji na stronie konwentu.


Dowiedz się więcej:


Gen Con

Jeden z największych konwentów miłośników gier i fantastyki w USA, z frekwencją przekraczającą nawet 40 tysięcy uczestników. Pierwszy Gen Con, poświęcony grom wojennym, odbył się w 1968 roku w Lake Geneva, Wisconsin, a zainicjował go Gary Gygax. Od 2003 roku konwent odbywa się w Indianapolis, a podczas jego trwania odbywają się premiery gier, ceremonie wręczenia nagród ENnie Awards i Indie RPG Awards oraz inne ważne dla branży RPG wydarzenia.