Google+ „Apocalypse World” pod patronatem Gry-Fabularne.pl | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

„Apocalypse World” pod patronatem Gry-Fabularne.pl

Z przyjemnością informujemy, że serwis Gry-Fabularne.pl objął patronatem medialnym polską edycję gry fabularnej „Apocalypse World”, wydawanej przez Argent Mark Games.

Dla naszych czytelników oznacza to, że w nadchodzących tygodniach zobaczycie na stronie konkursy, szczegółowe informacje o grze oraz wywiady i inne atrakcje.

Ekipa gry-fabularne.pl ma otwarte umysły i dużo zapału, a przy tym profesjonalne podejście do swojej pracy, mimo niszowego tematu. Trudno o lepszych partnerów. – skomentował Łukasz Tor-Garczewski, szef AMG.

„Apocalypse World” to dynamiczna gra fabularna o przetrwaniu w świecie po apokalipsie, nagrodzona w 2010 roku Indie RPG Awards w kategoriach Game of the Year (Gra Roku), Best Support (Najlepsze Wsparcie Wydawnicze) i Most Innovative Game (Najbardziej Innowacyjna Gra), a także nagrodą Golden Geek RPG of the Year w 2011 roku.

W serwisie Polak Potrafi trwa przedsprzedaż polskiej edycji gry. Dotychczas zebrano 1 385 złotych wsparcia. Dzięki przekroczeniu sumy 750 złotych, wspierający oprócz dodatkowego archetypu postaci (Maestro’d) otrzymają także minigrę „Nanoworld” o klonach i dniu, w którym wszystko poszło nie tak.

Podręcznik w wersji elektronicznej (PDF) można otrzymać już przy wsparciu w wysokości 10 złotych.

Przedsprzedaż potrwa do 29 sierpnia. Premiera podręcznika przewidziana jest na Polcon 2013.

Źródło wieści: informacja prasowa


Dowiedz się więcej:


Apocalypse World

Gra fabularna osadzona w postapokaliptycznym świecie, gdzie gracze wcielają się w wyjątkowych i unikatowych bohaterów. To co wyróżnia grę to m.in. zapisanie poradnika dla Mistrza Gry (tutaj Master of Ceremony) w formie procedur. Gra autorstwa Vincenta Bakera ukazała się po raz pierwszy w 2010 roku. Pierwszym polskim wydawcą gry było Argent Mark Games, w 2015 roku licencję na polskie wydanie przejęło wydawnictwo Gindie.

Argent Mark Games

Polskie wydawnictwo gier fabularnych założone przez Łukasza "Tora" Garczewskiego. Wydawca polskiej edycji "Apocalypse World".

Polcon

Najstarszy polski konwent fanów fantastyki, co roku organizowany w innym miejscu przez lokalne kluby fantastyki. Podczas Polconu odbywają się ważne premiery oraz wydarzenia związane ze społecznością fanów.