Google+ „Wolsung” i „Światotworzenie” na nowo | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

„Wolsung” i „Światotworzenie” na nowo

Wydawnictwo Kuźnia Gier poinformowało o wydaniu rozszerzonych i poprawionych edycji gry fabularnej „Wolsung: Magia Wieku Pary” oraz podręcznika „Światotworzenie”.

Ten pierwszy wzbogacony zostanie o uaktualnienia zasad gry, liczne poprawki i dopiski oraz poprawioną warstwą wizualną. Zamawiając edycję 1.5 w przedsprzedaży będzie można otrzymać także „Cztery Pory Roku” – przygotowaną specjalnie na premierę, 16-stronicową broszurę z przygodami, przeciwnikami i atutami – w której każdy z 4 archetypów znajdzie coś dla siebie. Wydany w twardej oprawie podręcznik zaplanowany jest na sierpień i kosztować ma 59,90 zł.

Przedstawiono także plan wydawniczy dodatków do „Wolsunga”. Obejmuje on wydanie w bieżącym roku dwóch „Przygodników Ilustrowanych” będących zbiorami gotowych przygód oraz suplementu „Wielka Wojna”, który przeniesie graczy w czasy wojny wywołanej przez licza Ven Riera. Na rok 2014 zapowiedziano wydanie trzeciego „Przygodnika Ilustrowanego” oraz nowego settingu w uniwersum „Wolsunga”. W lipcu bieżącego roku wszystkie wydane do tej pory podręczniki ukażą się także w wersji PDF.

Natomiast „Światotworzenie”, cykl esejów Andrzeja “Enca” Stója dotyczący tworzenia własnego uniwersum, zostanie uzupełnione o pomysły między innymi takich autorów jak Maciej Sabat czy Piotr Koryś. Ukaże się w sierpniu w cenie 39,90 zł.

Źródło wieści: Strona gry


Dowiedz się więcej:


Kuźnia Gier

Założone w 2004 roku krakowskie wydawnictwo specjalizujące się w grach karcianych, planszowych i RPG. Wydawca gier fabularnych "Wolsung: Magia Wieku Pary" i "The Shadow of Yesterday", a także dystrybutor polskiej wersji "Savage Worlds".

Światotworzenie

Podręcznik autorstwa Andrzeja "Enca" Stója, w którym prezentowane są porady odnośnie tworzenia własnych settingów do gier fabularnych.

Wolsung

to gra fabularna, napisana w konwencji, nazwanej przez twórców magicznym steampunkiem – czyli fantasy przeniesione w epokę wiktoriańską i czasy rewolucji przemysłowej. Wolsung to nadzwyczajni bohaterowie, niepowtarzalny klimat i barwny świat pełen pomysłów na niezwykłe przygody. System oparty jest na własnej mechanice, stawiającej na szybką i spektakularną akcję, duże możliwości taktyczne i unikalne postaci graczy.