Google+ „Wicked Fantasy” od Johna Wicka w sprzedaży | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

„Wicked Fantasy” od Johna Wicka w sprzedaży

„Wicked Fantasy”, setting autorstwa Johna Wicka do systemu „Pathfinder” trafił do sprzedaży.

Setting powstawał na początku w ramach artykułów w magazynie „Kobold Quarterly”, w których John Wick przedstawiał swoje wersje klasycznych ras „Dungeons & Dragons”. Pierwszy artykuł z serii ukazał się w 10. numerze magazynu.

Na początku roku 2012 John Wick ogłosił, że „Wicked Fantasy” zostanie wydany jako pełny podręcznik settingowy do gry fabularnej „Pathfinder”. Zbiórka na wydanie podręcznika zakończyła się w serwisie Kickstarter pod koniec marca tego roku. Zebrano ponad 40 tysięcy dolarów.

„Wicked Fantasy” to nie tylko całkowicie inne podejście do dziesięciu klasycznych ras, ale także nowe rozwiązania mechaniczne. Setting powstał przy współpracy Johna Wicka z Gillian Fraser, która pomogła przetłumaczyć pomysły Johna na mechanikę „Pathfindera”.

Liczący ponad 300 stron podręcznik dostępny jest w wersji elektronicznej (PDF) za pośrednictwem DriveThruRPG w cenie 19,95 dolarów.


Dowiedz się więcej:


John Wick

Znany, pod pewnymi względami kontrowersyjny, felietonista, projektant nagradzanych gier takich jak "Legenda Pięciu Kręgów", "7th Sea", "Houses of the Blooded" czy "Blood & Honor", a także autor wydanego w Polsce przez wydawnictwo Portal poradnika dla Mistrzów Gry o tytule "Graj Twardo".

Pathfinder

Wydana w 2009 roku przez Paizo Publishing gra fabularna w konwencji fantasy, nagrodzona między innymi złotym medalem ENnie Awards. Gra korzysta ze zmodyfikowanej mechaniki d20, znanej z trzeciej edycji gry fabularnej "Dungeons & Dragons". W otwartych betatestach "Pathfindera" wzięło udział ponad 50 tysięcy graczy.