Google+ „The Devil Walks in Salem” – film na podstawie sesji RPG | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

„The Devil Walks in Salem” – film na podstawie sesji RPG

Peter Adkison, założyciel Wizards of the Coast i właściciel konwentu Gen Con, zamierza nakręcić film na podstawie sesji „Fiasco”.

W zeszłym roku Peter Adkison nagrał około 30 różnych sesji gier fabularnych. W jednej z nich gracze: Ben Robbins (twórca „Microscope”), Caroline Hobbs, Jerome Vernich i Pat Kemp, stworzyli wspólnie na tyle interesującą historię, że postanowili na jej podstawie napisać scenariusz filmowy. Scenariusz ten ma teraz posłużyć do nakręcenia krótkiego, 30 minutowego filmu zatytułowanego „The Devil Walks in Salem”.

Zbiórka na stworzenie filmu wystartowała już w serwisie Kickstarter. Twórcy proszą o wsparcie wysokości 40 000 dolarów.

Poza samym filmem twórcy planują także nakręcić dokument o grach narracyjnych.

Nie jest to pierwszy projekt filmowy Petera Adkisona związany z grami fabularnymi. W 2012 roku założył firmę Hostile Work Environment, w ramach której stworzono serial internetowy „The First Paladin”, oparty o kampanię „Dungeons & Dragons”, osadzoną w autorskim świecie Chaldea.

Zbiórka na nakręcenie „The Devil Walks in Salem” potrwa do 21 sierpnia.

Szczegóły w serwisie Kickstarter i na blogu Petera Adkisona.

Źródło wieści: Facebook


Dowiedz się więcej:


Fiasco

Narracyjna gra fabularna dla 3-5 osób, bez Mistrza Gry, w której korzystając z zasad oraz wyobraźni rozgrywa się niebezpieczne i głupie historie, kończące się porażką.

Kickstarter

Platforma finansowania społecznościowego, za pośrednictwem której twórcy mogą zbierać fundusze na realizację swoich projektów. Dzięki takiemu finansowaniu udało się dotychczas wydać takie gry fabularne jak "Numenera", "Technoir" czy "Deadlands Noir", a także wiele innych gier niezależnych.