Google+ Nominacje do ENnie Awards 2013 ogłoszone | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Nominacje do ENnie Awards 2013 ogłoszone

Ogłoszono nominacje do międzynarodowych nagród gier fabularnych ENnie Awards 2013.

Do nagród zgłoszono 340 produktów, z których jury wybrało te, które zostały nominowane w poszczególnych kategoriach.

Internetowe głosowanie rozpocznie się 22 lipca i potrwa do końca miesiąca. W tym miejscu można wybrać wydawnictwa, które będą nominowane w kategorii Najlepsze Wydawnictwo Według Fanów (Fans’ Favorite Publisher). Zwycięzców poznamy 16 sierpnia w trakcie uroczystej gali podczas konwentu Gen Con Indy.

Angielskie wydanie polskiej gry fabularnej „Wolsung: Steam Pulp Fantasy” zostało nominowane w kategorii Najlepszy Tekst (Best Writing).

Listę wszystkich kategorii wraz z nominowanymi produktami przedstawiamy poniżej.

1. Najlepsza gra fabularna (Best Game):

  • „Night’s Black Agents” (Pelgrane Press)
  • „Astonishing Swordsmen and Sorcerers of Hyperborea” (North Wind Adventures, LLC)
  • „Iron Kingdoms Full Metal Fantasy Roleplaying Game Core Rules” (Privateer Press)
  • „Champions Complete” (Hero Games)
  • „Broken Rooms: A Roleplaying Game of Parallel Worlds” (Greymalkin Designs, LLC)

2. Najlepszy setting (Best Setting):

  • „Midgard campaign Setting” (Kobold Press)
  • „Magnimar, City of Monuments” (Paizo Publishing)
  • „Broken Rooms: A Roleplaying Game of Parallel Worlds” (Greymalkin Designs, LLC)
  • „Mythic Iceland” (BRP/Chaosium)
  • „Menzoberranzan: City of Intrigue” (Wizards of the Coast)

3. Najlepsze zasady (Best Rules):

  • „Night’s Black Agents” (Pelgrane Press)
  • „Iron Kingdoms Full Metal Fantasy Roleplaying Game Core Rules” (Privateer Press)
  • „Champions Complete” (Hero Games)
  • „Experimental Paradigm of Cinematic Horror E.P.O.C.H.” (Imaginary Empire)
  • „Dungeon World” (Sage Kobold Productions)

4. Najlepszy suplement (Best Suplement):

  • „Night’s Watch: A Sourcebook for A Song of Ice and Fire Roleplaying” (Green Ronin Publishing)
  • „Doctor Who: The Time Traveller’s Companion” (Cubicle 7)
  • „Shadowrun 2050” (Catalyst Game Labs)
  • „Menzoberranzan: City of Intrigue” (Wizards of the Coast)
  • „Dark Roads & Golden Hells: A Guide to the Realms Beyond” (Kobold Press)

5. Najlepszy tekst (Best Writing):

  • „Night’s Black Agents” (Pelgrane Press)
  • „Kobold Guide to Worldbuilding” (Kobold Press)
  • „Wolsung: Steam Pulp Fantasy” (Kuźnia Gier/Studio 2 Publishing)
  • „Doctor Who: The Time Traveller’s Companion” (Cubicle 7)
  • „Never Unprepared: The Complete Game Master’s Guide to Session Prep” (Engine Publishing)

6. Najlepsza przygoda (Best Adventure):

  • „Pathfinder: Rise of the Runelords Anniversary Edition” (Paizo Publishing)
  • „The Zalozhniy Quartet” (Pelgrane Press)
  • „Achtung! Cthulhu – Three Kings” (Chronicle City / Modiphius Entertainment)
  • „Deadlands Reloaded: The Last Sons” (Pinnacle Entertainment)
  • „The Enemy Within – Warhammer Fantasy Roleplay” (Fantasy Flight Games)

7. Najlepsza pomoc do gry/akcesorium (Best Aid/Accessory):

  • „The One Ring: Loremaster’s Screen and Lake-town Sourcebook” (Cubicle 7)
  • „Night’s Watch: A Sourcebook for A Song of Ice and Fire Roleplaying” (Green Ronin Publishing)
  • „All We Have Forgotten – Music for Ashen Stars” (Pelgrane Press)
  • „Protodimension Magazine Issue 13” (Kinstaff Media LLC)
  • „The Unspeakable Oath” (Arc Dream Publishing)

8. Najlepsze grafiki z wnętrza podręcznika (Best Interior Art):

  • „Night’s Watch: A Sourcebook for A Song of Ice and Fire Roleplaying” (Green Ronin Publishing)
  • „Ed Greenwood Presents Elminster’s Forgotten Realms” (Wizards of the Coast)
  • „Shadows of Esteren Book 1 – Universe” (Agate RPG)
  • „The Whole Hole – A Gadabout’s Guide to Mutha Oith – Volume 01: Keister Island” (Mutha Oith Creations)
  • „Night’s Black Agents” (Pelgrane Press)

9. Najlepsza grafika z okładki (Best Cover Art):

  • „Iron Kingdoms Full Metal Fantasy Roleplaying Game Core Rules” (Privateer Press)
  • „NPC Codex” (Paizo Publishing)
  • „Champions Complete” (Hero Games)
  • „The Whole Hole – A Gadabout’s Guide to Mutha Oith – Volume 01: Keister Island” (Mutha Oith Creations)
  • „The Magnificent Joop van Ooms” (Lamentations of the Flame Princess)

10. Najlepsze mapy (Best Cartography):

  • „Lands of Ice and Fire” (Random House)
  • „Drake Starship Map” (Blackwyrm Games)
  • „Sprawl Sites: High Society & Low Life” (Catalyst Game Labs)
  • „Deep Blues: Nautilus” (0one Games)
  • „Ancient Temple Interior” (DramaScape)

11. Najlepszy produkt w formie elektronicznej (Best Electronic Book):

  • „Deadlands Reloaded: The Last Sons” (Pinnacle Entertainment)
  • „Experimental Paradigm of Cinematic Horror E.P.O.C.H.” (Imaginary Empire)
  • „The Deadly Seven” (paNik productions)
  • „Hobomancer” (Hex Games)
  • „Curse the Darkness” (Growling Door Games, Inc.)

12. Najlepsza gra familijna (Best Family Game):

  • „Mermaid Adventures” (Third Eye Games)
  • „Wandering Monsters High School” (Bold Pueblo Games)
  • „Project Ninja Panda Taco” (Jennisodes)
  • „Doctor Who: Adventures in Time and Space – Eleventh Doctor Edition” (Cubicle 7)
  • „Hero Kids – Fantasy RPG” (Hero Forge Games)

13. Najlepsza darmowa gra (Best Free Game):

  • „Mazes and Perils RPG” (WG Productions)
  • „Phantasm (2010)” (End Transmission Games LLC)
  • „Throwigames Simple Roleplaying System – Core Guidelines” (Throwigames)
  • „Nights of the Crusades” (Aetheric Dreams)
  • „Silent Memories” (Morning Skye Studio)

14. Najlepszy darmowy produkt (Best Free Product):

  • „Wayfinder #8: Seas and Coasts of Golarion” (Paizo Fans United)
  • „Fools Rush In: An Introductory Adventure” (Privateer Press)
  • „Battletech: A Time of War Quick-Start Rules/Shadowrun Quick-Start Rules” (Catalyst Game Labs)
  • „A Night in Seyvoth Manor” (Darklight Interactive)
  • „EPOCH: Road Trip” (Imaginary Empire)

15. Najlepszy bestiariusz (Best Monster/Adversary):

  • „NPC Codex” (Paizo Publishing)
  • „DC Adventures Heroes & Villians: Vol. 2” (Green Ronin Publishing)
  • „Champions Villains Vol. 3: Solo Villains” (Hero Games)
  • „Mutants & Masterminds Threat Report” (Green Ronin Publishing)
  • „Inner Sea Bestiary” (Paizo Publishing)

16. Najlepszy produkt figurkowy (Best Miniature):

  • „Bestiary Box” (Paizo Publishing)
  • „Pathfinder Battles: Shattered Star Gargantuan Blue Dragon” (WizKids Games/NECA)
  • „Freeblades Black Rose Bandits” (DGS Games)
  • „Dungeon Command: Blood of Gruumsh” (Wizards of the Coast)
  • „Spot of Bother Set One: Royal Highland Guards” (Okumarts Games)

17. Najlepsza jakość wydania (Best Production Values):

  • „Doctor Who: Adventures in Time and Space – Eleventh Doctor Edition” (Cubicle 7)
  • „Eclipse Phase: Rimward” (Posthuman Studios)
  • „Iron Kingdoms Full Metal Fantasy Roleplaying Game Core Rules” (Privateer Press)
  • „Shadows of Esteren Book 1 – Universe” (Agate RPG)
  • „Astonishing Swordsmen and Sorcerers of Hyperborea” (North Wind Adventures, LLC)

18. Najlepszy produkt związany z RPG (Best RPG Related Product):

  • „Lands of Ice and Fire” (Random House)
  • „The Express Diaries” (Innsmouth House Press)
  • „Eighth Day Genesis: A Worldbuilding Codex for Writers and Creatives” (Alliteration Ink)
  • „Edition Wars” (Gamer Nation Studios)
  • „Kobold Guide to Worldbuilding” (Kobold Press)

19. Najlepsza strona internetowa (Best Website):

20. Najlepszy blog (Best Blog):

21. Najlepszy podcast (Best Podcast):

22. Najlepsze oprogramowanie (Best Software):

  • Dice & Dragons – 3D dice roller (simpleFun)
  • The Crawler’s Companion (Purple Sorcerer Games)
  • PCGen v6.00.1: An open source RPG character generator (PCGen)
  • „Cthulhu Mythos Encyclopedia” (E-book Edition) (Arc Dream Publishing)
  • Roll20 (The Orr Group, LLC)

23. Produkt Roku (Product of the Year):

  • „Night’s Black Agents” (Pelgrane Press)
  • „Iron Kingdoms Full Metal Fantasy Roleplaying Game Core Rules” (Privateer Press)
  • „Broken Rooms: A Roleplaying Game of Parallel Worlds” (Greymalkin Designs, LLC)
  • „Doctor Who: The Time Traveller’s Companion” (Cubicle 7)
  • „Menzoberranzan: City of Intrigue” (Wizards of the Coast)
  • „Astonishing Swordsmen and Sorcerers of Hyperborea” (North Wind Adventures, LLC)
  • „Experimental Paradigm of Cinematic Horror E.P.O.C.H.” (Imaginary Empire)
  • „Champions Complete” (Hero Games)
  • „NPC Codex” (Paizo Publishing)
  • „Shadows of Esteren Book 1 – Universe” (Agate RPG)

24. Wybór sędziów (Judge’s Spotlight):

  • Megan Robertson: „Killshot: The Director’s Cut” (Broken Ruler Games)
  • Kurt Wiegel: „Eldritch Skies” (Battlefield Press, Inc.)
  • Matthew Muth: „School Daze” (Sand & Steam Productions)
  • Hooper: „Leviathans” (Catalyst Game Labs)
  • Jakub Nowosad: „Deniable Asset” (Random Encounters)

Źródło wieści: Informacja własna


Dowiedz się więcej:


ENnie Awards

Jedne z najważniejszych nagród rynku gier fabularnych. Nazwa pochodzi od serwisu EN World, który zainicjował akcję. Początkowo dotyczyły jedynie gier z linii d20 i odbywały się za pośrednictwem internetu. Teraz dotyczą całej rzeszy produktów i przyznawane są co roku na konwencie Gen Con. W odróżnieniu od innych nagród, w ENnies o wygranej decydują internauci, sędziowie wybierają tylko nominowane produkty.

Wolsung

to gra fabularna, napisana w konwencji, nazwanej przez twórców magicznym steampunkiem – czyli fantasy przeniesione w epokę wiktoriańską i czasy rewolucji przemysłowej. Wolsung to nadzwyczajni bohaterowie, niepowtarzalny klimat i barwny świat pełen pomysłów na niezwykłe przygody. System oparty jest na własnej mechanice, stawiającej na szybką i spektakularną akcję, duże możliwości taktyczne i unikalne postaci graczy.