Google+ Mike Pondsmith na Falkonie | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Mike Pondsmith na Falkonie

Na tegorocznym konwencie Falkon jednym z gości będzie Mike Pondsmith, autor między innymi gier fabularnych „Cyberpunk 2020” i „Zamek Falkenstein”.

Ten amerykański projektant gier fabularnych, planszowych i wideo jest najbardziej znany ze swojego dorobku w ramach wydawnictwa R. Talsorian Games, gdzie opracował większość jej linii produktowych. Współtworzył takie linie gier fabularnych, jak „Mekton” (1984), „Cyberpunk 2020” (1988) i „Zamek Falkenstein” (1994). Pracował także nad produktami dla TSR, w tym przy podręcznikach do Zapomnianych Krain i Krain Wschodu dla „Dungeons & Dragons”.

Obecnie współpracuje z CD Projekt RED przy grze wideo „Cyberpunk 2077”.

Falkon odbędzie się w dniach 8-11 listopada w Lublinie.

Więcej informacji na stronie konwentu.

Źródło wieści: Strona konwentu Falkon


Dowiedz się więcej:


Cyberpunk 2020

Gra fabularna utrzymana w konwencji cyberpunka autorstwa Mike'a Pondsmitha. Wydana przez wydawnictwo R. Talsorian Games. Polska edycja ukazała się w 1994 roku nakładem wydawnictwa Copernicus Corporation. W USA ukazały się do tej pory trzy edycje tej gry. Obecnie powstaje gra wideo "Cyberpunk 2077" oparta o uniwersum gry fabularnej.

Falkon

Jeden z największych polskich konwentów fantastyki organizowany od 2000 roku przez lubelski fandom, w szczególności przez Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki „Cytadela Syriusza”.

Zamek Falkenstein

to gra fabularna łącząca konwencje steampunk i fantasy. Gracze wcielają się szlachetnych awanturników, mierzących się z intrygami i przygodami w wiktoriańskim stylu. Gra osadzona jest w Nowej Europie, alternatywnej wersji naszego XIX-wiecznego świata, w której magia oraz baśniowe stworzenia istnieją. Mechanika gry oparta jest na talii tradycyjnych kart, a jednym z jej najbardziej charakterystycznych elementów jest prowadzenie przez graczy dzienników zamiast kart postaci.