Google+ Mechanika „D&D Next” w liczbach | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Mechanika „D&D Next” w liczbach

Na stronie Wizards of the Coast opublikowano kolejny artykuł Mike’a Mearlsa z cyklu Legends & Lore – tym razem na temat wszelkich liczb związanych z klasami w „D&D Next”.

Artykuł prezentuje założenia i problemy dotyczące wybranych elementów mechaniki, w szczególności rzutów obronnych i testów umiejętności.

Mike Mearls wspomina także o dodaniu narzędzi do tworzenia własnych podklas oraz o zmianach w nadchodzącej paczce testowej. Są to między innymi bonusy do rzutów obronnych, testów umiejętności i ataku rosnące wraz z poziomem, opcjonalny system umiejętności podobny do tego z 3. i 4 edycji czy zmiany w tabeli stopni trudności.

„D&D Next” będzie kolejną edycją gry fabularnej „Dungeons & Dragons”. Obecnie system jest w fazie przygotowań, ale każdy może wziąć udział w otwartych testach. Już na tegorocznym konwencie Gen Con Indy natomiast premierę będzie mieć „Ghosts of Dragonspear Castle”, pierwsze demo nowej edycji D&D zawierające składającą się z czterech przygód minikampanię, gotowe karty postaci oraz zasady dla postaci od poziomu 1 do 10.

Oficjalna data premiery „D&D Next” nie jest jeszcze znana.

Źródło wieści: Wizards of the Coast


Dowiedz się więcej:


Dungeons & Dragons

Prekursorska gra autorstwa Gary'ego Gygaxa i Dave'a Arnesona, po raz pierwszy opublikowana w 1974 roku (tzw. OD&D), kontynuowana przez wersje "Basic" (1977-1996) i "Advanced" (1977-1999), a od kilkunastu lat - tzw. "d20" (D&D 3e, 4e oraz najnowsze 5e, a także nieoficjalnie m.in. "Pathfinder RPG"). Postaci w grze opisywane są za pomocą sześciu współczynników (m.in. Siła, Inteligencja i Charyzma) oraz klasy i poziomu doświadczenia. W Polsce ukazały się: "Advanced Dungeons & Dragons 2e" (TM-Semic 1995-1996) oraz "Dungeons & Dragons 3e", "D&D wer. 3.5" i "Dungeons & Dragons 4e" (ISA 2002-2011).

Wizards of the Coast

Amerykańskie wydawnictwo growe znane z gry karcianej "Magic: the Gathering". Po zakupieniu wydawnictwa TSR wydaje gry spod znaku "Dungeons & Dragons". Obecnie część korporacji Hasbro.