Google+ „Firefly Online” – nowa gra social cRPG na urządzenia mobilne | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

„Firefly Online” – nowa gra social cRPG na urządzenia mobilne

Fox Digital Entertainment oraz QMx Interactive Inc. zapowiedziały stworzenie pierwszej gry wideo na licencji kultowego serialu „Firefly” Jossa Whedona.

„Firefly Online” będzie grą z gatunku social role playing game. Gracze wcielą się role kapitanów statków kosmicznych, z możliwością stworzenia własnego statku oraz załogi. Do dyspozycji otrzymają różne funkcje społecznościowe łączące ich z innymi fanami „Firefly”.

Gra dostępna będzie na różne urządzenia mobilne z systemami iOS oraz Android.

Premiera przewidziana jest na lato 2014 roku.

Więcej informacji na stronie gry.

W tym roku natomiast nakładem wydawnictwa Margaret Weis Productions ukaże się tradycyjna gra fabularna „Firefly RPG”. Gra korzystać będzie z mechaniki „Cortex Plus”, znanej między innymi z gier „Leverage” czy „Marvel Heroic Roleplaying”. Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana.

Przedpremierowa wersja podręcznika dostępna będzie na konwencie Gen Con Indy 2013.

Na stronie wydawnictwa udostępniono fragmenty z podręcznika:

Źródło wieści: Google+


Dowiedz się więcej:


Firefly

Oparta na kultowym serialu "Firefly" gra fabularna, która zostanie wydana nakładem Margaret Weis Productions w 2013 roku. Gra korzystać będzie z mechaniki "Cortex Plus", znanej między innymi z gier „Leverage” czy „Marvel Heroic Roleplaying”.

Margaret Weis Productions

Amerykańskie wydawnictwo znane z gier fabularnych opartych o między innymi takie seriale jak "Firefly", "Battlestar Galactica" i "Leverage".