Google+ Dziesięć lat „Savage Worlds” | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Dziesięć lat „Savage Worlds”

„Savage Worlds” ma już dziesięć lat. Z okazji jubileuszu wydawnictwo Pinnacle Entertainment Group zorganizowało specjalną promocję.

Pierwszy podręcznik zawierający uniwersalne zasady „Savage Worlds” został wydany w 2003 roku pod nazwą „Savage Worlds: Fast! Furious! Fun!” i zdobył nagrodę Gamer’s Choice Award na konwencie Origins 2004.

W ciągu dziesięciu lat „Savage Worlds” doczekały się wielu settingów, zarówno od wydawnictwa Pinnacle Entertainment Group, jak i innych wydawnictw. Zdobyły także kolejne nagrody, w tym nagrodę ENnies w zeszłym roku w kategorii Najlepsza Gra.

Polska wersja „Savage Worlds” została wydana nakładem wydawnictwa GRAmel w 2010 roku.

W ramach jubileuszowej promocji podręczniki oraz inne produkty związane z „Savage Worlds” można kupić 25% taniej.

Oferta dostępna jest w sklepie Pinnacle Entertainment Group (z kodem rabatowym: SW10) oraz za pośrednictwem DriveThruRPG.

Promocja potrwa do 30 lipca.


Dowiedz się więcej:


Origins Award

Nagrody przyznawane przez the Academy of Adventure Gaming Arts and Design w trakcie konwentu Origins Game Fair. Swą historią sięgają lat 70. XX wieku. Przyznawane w kilkunastu kategoriach dla gier fabularnych, planszowych, karcianych i bitewnych.

Pinnacle Entertainment Group

Powstałe w 1994 amerykańskie wydawnictwo znane między innymi z gier fabularnych opartych o mechanikę Savage Worlds.

Savage Worlds

Popularna mechanika uniwersalna, oparta na kościach K4, K6, K8, K10 i K12, wykorzystująca także zestaw klasycznych kart. Podręcznik z mechaniką w polskiej wersji został wydany nakładem wydawnictwa GRAmel.