Google+ Siódma edycja „Zewu Cthulhu” już jesienią | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Siódma edycja „Zewu Cthulhu” już jesienią

Ogromnym sukcesem zakończyła się zbiórka na wydanie siódmej edycji gry fabularnej „Zew Cthulhu”. Premiery podręczników spodziewać się można już na jesień tego roku.

„Zew Cthulhu” to gra fabularna utrzymana w konwencji grozy, oparta na motywach mitologii stworzonej przez H.P. Lovecrafta. Po raz pierwszy wydana w 1981 roku przez wydawnictwo Chaosium od lat cieszy się popularnością i uznaniem graczy. Gra korzysta ze zmodyfikowanej mechaniki Basic Roleplaying opartej na rzutach procentowych (k100).

W Polsce „Zew Cthulhu” ukazał się dzięki wydawnictwu MAG w latach dziewięćdziesiątych (edycje 5.1.1 oraz 5.5), a także dwa lata temu za sprawą wydawnictwa Galmadrin (edycja 6).

Zorganizowana przez wydawnictwo Chaosium zbiórka w serwisie Kickstarter na wydanie siódmej edycji „Zewu Cthulhu” rozpoczęła się 28 maja. Projekt wsparło ponad trzy i pół tysiąca osób. Zebrano w sumie 561 836 dolarów. Jest to drugi co do wielkości wynik na Kickstarterze w kategorii gier fabularnych. Rekord należy do zakończonej niedawno zbiórki na wydanie trzeciej edycji „Exalted”.

Nowa edycja gry zawierać będzie nowe opcje mechaniczne (w tym całkowicie nowe zasady pościgów oraz poprawione zasady magii), nowe scenariusze oraz lepszy układ stron. Zasady gry zostały opisane w bardziej przejrzysty sposób, pełne są nowych przykładów i porad.

Premiera podręczników głównych dla mistrza gry oraz graczy („Keeper’s Rulebook, „Investigator Handbook”) zaplanowana jest na Halloween, 31 października 2013 roku.

W ramach projektu na Kickstarterze zostaną także wydane liczne dodatki, takie jak zestaw kart z chorobami psychicznymi dla Badaczy Tajemnic, zestaw nowych scenariuszy („Nameless Horrors”), poradnik dotyczący grania w różnych epokach historycznych („Cthulhu Through The Ages”), przewodnik po potworach Cthulhu („S. Petersen’s Field Guide to Cthulhu Monsters”), ścieżka dźwiękowa z muzyką na sesje czy podręcznik z zasadami i poradami dotyczącymi grania w latach 1930. („Pulp Cthulhu”).

Szczegóły w serwisie Kickstarter.

Źródło wieści: Kickstarter


Dowiedz się więcej:


Chaosium

Powstałe w 1975 roku amerykańskie wydawnictwo obecnie skupione na publikacji gier fabularnych. Do najbardziej znanych produktów należą gry "Call of Cthulhu", "Pendragon", "Nephilim" i mechanika Basic Roleplaying.

Kickstarter

Platforma finansowania społecznościowego, za pośrednictwem której twórcy mogą zbierać fundusze na realizację swoich projektów. Dzięki takiemu finansowaniu udało się dotychczas wydać takie gry fabularne jak "Numenera", "Technoir" czy "Deadlands Noir", a także wiele innych gier niezależnych.

Zew Cthulhu

Gra fabularna w konwencji grozy, wydana po raz pierwszy w 1981 roku przez wydawnictwo Chaosium. Gracze wcielają się w badaczy tajemnic związanych ze stworzoną przez H. P. Lovecrafta i jego następców mitologią Cthulhu. Gra korzysta z mechaniki Basic Roleplaying, opartej na rzutach procentowych. Najnowsza polska edycja podręcznika została wydana przez wydawnictwo Galmadrin w 2011 roku.