Google+ Siedem dodatków i narzędzia online do „Armii Apokalipsy” | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Siedem dodatków i narzędzia online do „Armii Apokalipsy”

Twórcy „Armii Apokalipsy” zapowiedzieli wydanie siedmiu dodatków do systemu. Już za niecałe dwa tygodnie w ramach Dnia Darmowych Gier Fabularnych zostanie udostępniony za darmo w wersji elektronicznej dodatek zatytułowany „Daj się uskrzydlić”.

Twórcy planują w sumie wydać do „Armii Apokalipsy” pięć dodatków w druku (w tym dodatek o LARP-ach oraz dodatek „Hymn Zastępów”) i dwa dostępne tylko w wersji elektronicznej (PDF).

Jednym z nich będzie liczący około 50 stron dodatek „Daj się uskrzydlić”, którego premiera zaplanowana jest na 15 czerwca, w Dzień Darmowych Gier Fabularnych. W podzielonym na trzy części podręczniku:

  • początkujący gracze poznają podstawy potrzebne do rozpoczęcia przygody z grami fabularnymi
  • średniozaawansowani gracze znajdą informacje dotyczące mechaniki oraz świata gry „Armii Apokalipsy”
  • zaawansowani gracze otrzymają porady oraz wskazówki, które mogą im się przydać podczas sesji

Podręcznik zawierać będzie całkowicie nowe materiały, nie fragmenty innych podręczników.

Na czerwiec zaplanowana jest też premiera dodatku „Hymn Zastępów”.

Daty wydania pozostałych dodatków oraz ich nazwy nie są jeszcze znane.

Jeszcze w czerwcu powinny zostać także udostępnione narzędzia online dla mistrzów gry. Pomocnik Mistrza Gry będzie posiadał możliwość szybkiego tworzenia bohaterów niezależnych, a także różnego rodzaju pomocne funkcje do zarządzania kampaniami (tworzenie miejsc, wątków, epizodów, statystyk, itp.).

AKTUALIZACJA:Pomocnik Mistrza Gry

Pomocnik Mistrza Gry jest już dostępny na stronie gry pod adresem mg.ArmieApokalipsy.pl. Rejestracja na stronie jest darmowa. Więcej informacji o narzędziach online i ich możliwościach znajdziecie we wciąż aktualizowanej instrukcji obsługi.

Źródło wieści: Blog "Armii Apokalipsy"


Dowiedz się więcej:


Armie Apokalipsy

Gra fabularna dla pełnoletnich graczy. Jej akcja rozgrywa się w świecie bliźniaczo podobnym do naszego, w którym anioły zostały zesłane z niebios, by stanąć naprzeciw sił Wroga w ostatecznej bitwie. Gracze wcielają się w role skrzydlatych wojowników o nadludzkiej mocy, którzy dzielą czas między epickie starcia z piekielnymi hordami, politykę i intrygi w anielskiej społeczności, a korzystanie z uroków nowej, cielesnej egzystencji.

DDGF

To skrót Dnia Darmowych Gier Fabularnych, polskiej edycji corocznej akcji. W jej trakcie fani i wydawcy za darmo udostępniają materiały do gier fabularnych, jak i same gry.

Menhir

Wydawnictwo założone w 2003 roku przez Katarzynę oraz Marcina Kuczyńskich. W dorobku wydawnictwa jest wydana w 2004 roku, celtycka gra fabularna "Poza Czasem", a także gra fabularna "Armie Apokalipsy", w której gracze wcielają się w role aniołów.